Zalety kosmetyków mineralnych. Gdzie szukać najlepszych kosmetyków mineralnych?

Zalety kosmetyków mineralnych. Gdzie szukać najlepszych kosmetyków mineralnych?

Czym jest makijaż mineralny?

Produkt mineralny z definicji ma formułę składającą się z bardzo małych minerałów, takich jak tlenki żelaza, tlenek cynku, talk i tlenek tytanu. Może to zabrzmieć trochę naukowo, ale ogromna różnica między bardziej tradycyjnymi produktami a minerałami polega na tym, że ten ostatni jest wolny od konserwantów i substancji drażniących.

Zalety kosmetyków mineralnych

  1. Postać kosmetyku

Zwykłe kosmetyki proponowane są nam w różnych formach, natomiast kosmetyki mineralne są pod postacią pudru sypkiego, to ich największa wada, ponieważ nie mamy do wyboru żadnych innych form.

  1. Różne kolory

Tutaj nie ma praktycznie różnić. I zwykłe kosmetyki i te mineralne są nam proponowane praktycznie we wszystkich kolorach tęczy. Wyjątkiem będzie to, że nie ma czystej czerwieni w mineralnych kosmetykach, brakuje takiego pigmentu.

  1. Trwałość.

Jeśli będziemy porównywać minerały do kosmetyków trwałych to oczywiście te drugie zostaną na twarzy znacznie dłużej. Niestety mają one zły wpływ na zdrowie skóry, więc używane są okazjonalnie. Po porównaniu można stwierdzić, że minerały nie ustępują tym kosmetykom tradycyjnym, gdy chodzi o trwałość, czasami nawet jest ona lepsza.

  1. Brak zmian w kolorze

Minerały nie mają żadnych olejków ani innych substancji i dlatego nie ma się co tam utleniać, tym samym nie trzeba się będzie bać zmiany koloru.

  1. Zatykanie porów

Pyłki mineralne nie zatykają porów, natomiast standardowe kosmetyki mogą to zrobić dość często. Odpowiada za to talk i silikony, które w takich kosmetykach są nadal stosowane.

  1. Alergie.

Pyłki mineralne nie uczulają i to w dzisiejszych czasach ich wielka zaleta. Jeśli uczulają to znak, że nie są czyste. Kosmetyki mineralne mają krótki skład i to również przemawia na ich korzyść, dzięki temu są rzeczywiście dla organizmu bezpieczne.

  1. Termin przydatności.

Zwykłe kosmetyki mają określony termin przydatności do spożycia, do tego pojawia się tam wiele konserwantów. Nie ma więc nic dziwnego, że do pozytywnych ocen im daleko. Pyłki mineralne mają tylko czyste pigmenty dlatego nie będą się utleniać, nie będą się psuć.

  1. Sposób nakładania.

Kosmetyki mineralne w szczególności podkład nakładać można tylko pędzlem tradycyjne kosmetyki nawet palcami.

  1. Ochrona przed działaniem słońca.

Pudry mineralne mają filtry na poziomie SPF 25. Ochrona wynika z tego, że w składzie znajduje się dwutlenek tytanu oraz tlenek cynku. Obie substancje uznawane są powszechnie za bezpieczne do stosowania nawet u noworodków.

  1. Podrażnianie skóry.

Stosując kosmetyki mineralne właściwie mamy gwarancje, że nie będą się pojawiać problemy z podrażnieniem skóry, czego nie będziemy w stanie sobie gwarantować przy tradycyjnych kosmetykach, gdzie nie brakuje chemicznych dodatków.

Skąd mam wiedzieć, czy dany produkt jest mineralny?

Marki kosmetyczne rozpoznają moc i zapotrzebowanie na ten super oddychający skład, więc jeśli stworzyły formułę mineralną, będziesz o tym wiedział! Słowo „mineralny” będzie widoczne na opakowaniu, a czasami w samej nazwie marki, jeśli specjalizują się wyłącznie w tym stylu makijażu.

Czy produkty mineralne są zawsze w postaci proszku?

Nie wszystkie produkty do makijażu mineralnego są w postaci proszków. Chociaż mogą być one bardziej powszechne (zwłaszcza w formie podkładów), można również znaleźć płynne produkty mineralne, w tym maski, maski do twarzy i podkłady.

Czy „Mineral” oznacza to samo, co „All-natural” i „Organic”?

Wszystkie one mogą brzmieć tak, jakby były wymiennymi przymiotnikami, ale wszystkie trzy słowa oznaczają różne rzeczy.

Certyfikowane produkty ekologiczne są ściśle regulowane i muszą być zgodne z normami prawnymi, zanim będą mogły być promowane jako „ekologiczne”. Produkty „naturalne” i „mineralne” są nieuregulowane i są zdefiniowane za pomocą sloganów na opakowaniu.

Zawsze zwracaj uwagę na słowa na opakowaniu lub na wszelkie uznane pieczątki zatwierdzenia, aby upewnić się, że kupujesz właściwy produkt.

Więcej na http://kosmetyka-borczyk.pl/

Previous Kart charakterystyki SDS
Next Jak uporządkować dokumenty? Wybierz skoroszyt!

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Czym jest aparat ligaturowy?

Pacjenci ortodontyczni bardzo często muszą podjąć decyzję czy wybierają klasyczny aparat ligaturowy czy też wolą aparat samoliguturujący. Pojawia się w związku z tym pytanie co odróżnia oba rodzaje aparatów. Aby

Life&Style 0 Comments

Najlepsze hulajnogi elektryczne 2020

Jazda na skuterze elektronicznym, w deszczu lub w blasku słońca jest o wiele przyjemniejsza, dlatego też zgromadziliśmy najlepsze elektryczne skutery z Segway, Xiaomi, Micro i innych. Jeśli chcesz szybko się

Life&Style 0 Comments

8 Wskazówek dotyczące zwiększenia żywotności baterii smartfonu

W tym technologicznie połączonym świecie, jesteśmy na naszych telefonach komórkowych bardziej niż kiedykolwiek. Oznacza to, że ważne jest, aby nasze baterie były w pełni naładowane. Oto kilka rzeczy, które można

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź