Wyposażenie salonu fryzjerskiego z kącikiem barberskim

Wyposażenie salonu fryzjerskiego z kącikiem barberskim

Salony fryzjerskie należą do najczęściej otwieranych zakładów usługowych. Urządzanie salonu fryzjerskiego należy rozpocząć od wybrania odpowiednich mebli. Z uwagi na coraz większą konkurencję, w zakresie usług, które świadczą salony fryzjerskie są także te skierowane do mężczyzn. W coraz większej liczbie salonów pojawiają się kąciki barberskie. Co ciekawe, usługi te na bardzo wysokim poziomie świadczy wiele kobiet. Coraz liczniejsze są w naszym kraju również barber shopy. Zobaczmy więc, jakie wyposażenie jest niezbędne w salonie, który świadczy usługi fryzjerskie i barberskie.

Urządzamy stoisko barberskie

Stanowisko barberskie można utworzyć w już istniejącym salonie fryzjerskim. Zakupienie odpowiednich mebli nie jest trudne. Na rynku zapotrzebowanie na usługi barberskie systematycznie rośnie, pojawiły się więc także profesjonalne meble barberskie. Osoby, które zamierzają urządzić kącik barberski w już działającym salonie fryzjerskim potrzebują przede wszystkim profesjonalnego fotela barberskiego. Fotel barberski powinien być komfortowy dla klienta oraz ułatwiać pracę barberowi. Funkcjonalny fotel barberski ma hydrauliczną podstawę, która umożliwia łatwą zmianę wysokości. Profesjonalny fotel barberski powinien mieć także możliwość regulacji długości i położenia zagłówka. Kupując fotel barberski nie można zapomnieć bowiem o tym, że usługą wykonywaną wyjątkowo często będzie przecież pielęgnacja brody. Do tego fotel barberski powinien mieć szeroki zakres regulacji pozycji oparcia. Podczas zabiegów pielęgnacyjnych brody zdecydowanie łatwiej jest pracować, gdy klient zajmuje pozycję leżącą.

Zobacz: Jaki fotel fryzjerski warto wybrać?

Aranżacja barber shopów mocno różni się od wystroju salonów fryzjerskich świadczących usługi fryzjerskie dla kobiet. Dlatego też na rynku dostępne są fotele barbereskie, których dizajn bardziej odpowiada męskim gustom.

Nie tylko fotel barberski

Zarówno w kąciku barberskim, jak i barber shopie na wyposażeniu nie może zabraknąć konsolety z lustrem. Konsola i lustro należą do podstawowych mebli, które należy zakupić oferując usługi fryzjerskie dla mężczyzn. Konsoleta barberska musi umożliwiać mycie brody, dlatego na rynku dostępne są konsolety zintegrowane z umywalką. Projektanci konsolet barberskich uwzględniają gusta większość mężczyzn. Stąd też większość konsolet barberskich jest wykonana z drewna. Na rynku dostępne są konsolety bareberskie jedno- i dwustanowiskowe. Do wyboru są także konsolety wolnostojące. Wybierając konsoletę barberską koniecznie należy zwrócić uwagę na to, jak jest wyprofilowana umywalka. Musi być tak wyprofilowana, aby była wygodna w użytkowaniu i komfortowa dla klienta. Meble barberskie mogą być utrzymane w stylu retro, ale mogą też nawiązywać dizajnem do stylu nowoczesnego, który jest bardzo minimalistyczny. Wybranie niepowtarzalnych mebli do barber shop czy też do salonu fryzjerskiego z kącikiem barberskim nie jest trudne. Urządzając kącik barberski w już działającym salonie fryzjerskim czy też barber shop nie można zapomnieć o zakupieniu kosmetyków specjalnie przeznaczonych do pielęgnacji brody.

Previous Jak dobrać dietę dobrą dla oczu?
Next Garść informacji o smartfonach marki Samsung

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ZNAMY JUŻ ZDOBYWCĘ NAGRODY GRAND PRIX VII WŁOCŁAWSKIEGO PRZEGLĄDU SPEKTAKLI PROFILAKTYCZNYCH

VII Włocławski Przegląd Spektakli Profilaktycznych dobiegł końca. Wzięło w nim udział 5 szkół z terenu Włocławka i powiatu włocławskiego. Nagrodę Grand Prix zdobył zespół „Ocaleni” z Zespołu Szkół w Lubrańcu.

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI ZABEZPIECZALI „I WŁOCŁAWSKI BIEG NOCNY”

Włocławscy policjanci wspólnie z innymi służbami zabezpieczali „I Włocławski Bieg Nocny” odbywający się ulicami Włocławka. W imprezie uczestniczyło ponad 240 zawodników, którzy bezpiecznie dotarli do mety. W sobotę (24.06.17) odbyła

Wiadomości 0 Comments

ZE STARSZYMI I MŁODSZYMI O BEZPIECZEŃSTWIE TYCH DOJRZALSZYCH

Bezpieczeństwo osób starszych leży na sercu wielu instytucjom, podmiotom, czy wręcz osobom indywidualnym. Tym razem uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im.Marii Konopnickiej przy współudziale włocławskich mundurowych wzięli się za temat i skierowali

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź