Wymiary biurek dla dzieci

Wymiary biurek dla dzieci

Według oficjalnych statystyk, najczęstszą chorobą dzieci i młodzieży są zaburzenia postawy i różnego rodzaju deformacje kręgosłupa. Przyczyny tej patologii tkwią w niedoskonałości wyposażenia szkolnego, a raczej w rozbieżności między meblami szkolnymi a rozwojem dzieci. Dlatego prawidłowa organizacja miejsca pracy pierwszoklasisty ma ogromne znaczenie dla zapobiegania tak groźnej chorobie, jak skolioza.

Jak wybrać stolik?

Meble przeznaczone do nauki powinny być wykonane z materiałów przyjaznych środowisku i bezpiecznych dla zdrowia dzieci. Uczeń o średnim wzroście potrzebuje stolika i krzesła z 2. grupy wzrostowej. Dziś stoliki dla dzieci są bardzo wysokiej jakości, a ich kolorystyka jest po prostu nieograniczona. Dlatego, jeśli chcesz, możesz wybrać biurko, które idealnie pasuje do każdego wnętrza. Nowoczesny rynek mebli oferuje swoim konsumentom zarówno klasyczne prostokątne stoły, jak i bardziej nowoczesne, ergonomiczne, obracane w obie strony. Taki stół bez problemu można ustawić w rogu pokoju. I chociaż taki stół ma lekko wydłużoną powierzchnię, to wciąż jest dość zwarty. Szuflady i szafki – im więcej tych elementów w stole, tym droższy produkt. Jednak nie zapominaj, że w klasach podstawowych uczeń musi korzystać z różnych materiałów pomocniczych, szkolnych i papierniczych, które powinny mieć swoje miejsce. Niektóre modele mają szuflady lub stoliki nocne zamykane na klucz. Transformator stołowy to świetne rozwiązanie, jeśli zdecydujesz się na zakup stołu na długie lata. W tych stołach można regulować kąt nachylenia blatu oraz wysokość nóg. Te stoły są świetne dla młodych uczniów.

Na co zwrócić uwagę?

Wysokość i szerokość stołu. Jeśli jest za wysoki, musisz kupić specjalne krzesło lub krzesło z regulowaną wysokością. Jeśli stół jest niski, to dziecko będzie się garbić podczas pracy za nim, co grozi skrzywieniem kręgosłupa. Zgodnie z normami sanitarnymi dziecko przy stole powinno siedzieć tak, aby jego łokcie swobodnie spoczywały na blacie, a nogi sięgały do podłogi i zginały się pod kątem 90 stopni. Blat powinien być na tyle szeroki, aby można było na nim umieścić wszystkie niezbędne przedmioty, a także było wystarczająco dużo miejsca na zajęcia. Należy również pamiętać o jakości materiałów, z których wykonany jest stół. Najczęściej meble przeznaczone dla dzieci są wykonane z laminowanej płyty wiórowej, ale można też kupić stół z litego drewna, tworzywa sztucznego lub szkła. Wybierając biurko, zwróć uwagę na zapięcia, ponieważ dzieci najczęściej łamią dokładnie to, co na pierwszy rzut oka wyglądało na dość mocne.

Wymiary

Być może zauważyłeś, że dziecko niechętnie siada do stołu, coś mu przeszkadza, stara się zmienić pozycję. Można to wytłumaczyć nie tylko temperamentem czy niepokojem – często winni są sami rodzice, zmuszając dzieci do znoszenia udręki za meble niedopasowane do wieku i wzrostu. W wieku dwóch lat średni wzrost dziecka wynosi 90 cm, przy tej wysokości stół o wysokości 40 cm zapewnia maksymalny komfort, a krzesło powinno być nieco wyższe niż 20 cm. W przypadku starszych dzieci te zalecenia kształtują się następująco:

• 6-7 lat. W tym wieku dzieci dorastają zwykle do 120 cm, będzie im wygodnie przy stole, którego blat będzie na wysokości 50-55 cm Idealna wysokość krzesełka to 30 cm.

• 10 lat. Średnia wysokość to 140 cm urósł też idealny stół – ma już ponad 60 cm, krzesło powinno osiągnąć wysokość około 40 cm, ale nie więcej.

• 13-14 lat. Przed nami nastolatek – prawie całkowicie dorosły człowiek. Niestety na stół dla dorosłych jest za wcześnie – lepiej wybrać model o wysokości nie większej niż 70 cm, wysokość krzesła może wynosić 40-45 cm.

http://ambmeble.pl/biurka-dla-dzieci/biurka-dla-dziecka-ucznia-studenta/joc_cyom

Previous Jak uporządkować dokumenty? Wybierz skoroszyt!

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Artyści i fotografowie coraz częściej wchodzą na drogę sądową

Korzystanie z twórczości innej osoby może naruszać jej prawa majątkowe i osobiste. Plagiat jest zjawiskiem stosunkowo częstym w szkolnictwie, zwłaszcza wyższym. Coraz większa jest jednak świadomość konieczności walki z tym zjawiskiem na uczelniach. Rośnie

Life&Style 0 Comments

Zimą kosmetolodzy szczególnie polecają zabiegi odchudzające, a także nawilżające i odżywiające skórę

Zima to bardzo dobry czas na zabiegi medycyny estetycznej. Dzięki temu, że skóra nie jest narażona na intensywne promieniowanie słoneczne, zmniejsza się ryzyko powstania przebarwień, ewentualne rany i obrzęki lepiej się goją,

Life&Style 0 Comments

Czym charakteryzując się kolorowe soczewki?

Kolorowe soczewki kontaktowe pozwolą Ci zmienić kolor oczu i stworzyć wygląd subtelny, odważny lub w dowolnym miejscu pomiędzy nimi – niezależnie od tego, czy chcesz poprawić swój codzienny wygląd, czy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź