Jak wybrać najlepszy segregator?

Jak wybrać najlepszy segregator?

Trudno wyobrazić sobie przedmiot bardziej niezbędny do utrzymania porządku w biurze, niż segregator. Bez segregatorów tony papieru bardzo szybko opanowałyby półki, kurząc się, zaginając i tworząc wrażenie niesamowitego bałaganu. Dlatego właśnie segregatory powinny stanowić jeden z pierwszych wyborów zakupowych podczas urządzania nowego biura. Choć mogłoby się wydawać, że trudno o łatwiejsze zadanie, okazuje się, że ogromna oferta segregatorów (choćby tylko marki LOBOS ) może zawrócić w głowie. Jak wybrać segregatory, które nie tylko ułatwią porządkowanie i przechowywanie dokumentów, ale także podniosą estetykę biura? 

Odpowiedni rozmiar

Uniwersalny segregator mieści format A4. Czasem jednak niezbędne może okazać się pomieszczenie innych formatów papieru. Warto to dobrze przemyśleć. Rozmiar segregatorów powinien być także dopasowany do półek, na których będą one stały. Wystające wyglądają nieelegancko, tworzą wrażenie chaosu. Z kolei wpychanie zbyt dużych dokumentów do zbyt małych segregatorów na pewno spowoduje ich wygniecenie.

Materiał wykonania

Segregatory z tektury są tańsze, niestety ich trwałość pozostawia niekiedy sporo do życzenia. Warto więc pomyśleć nad zakupem segregatorów z tworzywa sztucznego. Bardzo istotny jest też materiał wyklejki, czyli ten, którym wyłożono wnętrza okładek. Segregator z tworzywa sztucznego jest odporny na zalanie, nie gniecie się i nie rysuje tak łatwo, jak papierowy. Z pewnością będzie służył dłużej, a inwestycja zwróci się.

Wykończenie

Warto również zwrócić uwagę na metalowe okucia na rogach segregatora. To właśnie te powierzchnie będą się stykały z półką, a więc mogą potencjalnie pognieść się i wypaczyć. Solidny, dobrej jakości segregator, który ma z założenia służyć przez lata, powinien posiadać okucia. Dzięki nim będzie też pewniej stał na półce i nie powinien się przewracać, nawet gdy nie będzie ściśnięty innymi segregatorami i dokumentami.

Co na grzbiecie?

Grzbiety to jedyna część segregatorów którą widać, gdy stoją na półce w rzędzie. Bardzo praktyczne są papierowe etykiety, naklejane na grzbietach. Jeszcze lepiej będzie wybrać z bogatej oferty LOBOS modele zaopatrzone w plastikowe kieszonki na etykiety. Takie rozwiązanie pozwala je dowolnie wymieniać, gdy zmieni się zawartość segregatora. Opisywanie zwiększa za to przejrzystość i czytelność systemu przechowywania w biurze. Grzbiety segregatorów powinny też posiadać otwory, w które można włożyć palec i wyciągnąć je spośród innych, stojących na półce. Dzięki temu wyjęcie jednego segregatora nie będzie wiązało się z przewróceniem sąsiadujących.

Kwestie estetyki

Na koniec kwestie estetyczne – wbrew pozorom, bardzo istotne. Minęły czasy, gdy segregatory biurowe miały wyłącznie nudne, formalne kolory. Można więc wybrać całą gamę kolorystyczną, układając je na półkach w tęczę. Segregatory ustawione na regale mogą więc tworzyć oddzielną ekspozycję, uatrakcyjniając wystrój biura. Mogą też świetnie wtopić się w tło, wyglądać elegancko i nie rzucać się w oczy – wszystko zależy od preferencji oraz fantazji urządzającego.

Materiał zewnętrzny, zakodowani.pl

Previous Śledczy wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku
Next W porę zaalarmowani policjanci udaremnili kradzież mercedesa

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Nocny pościg ulicami Włocławka z finałem w policyjnej celi

Kierowca volkswagena nie tylko nie zatrzymał się do kontroli drogowej ale też podczas ucieczki niemal potrącił na ulicy policjanta. Funkcjonariusz strzelił z broni służbowej w opony pojazdu. Dzięki zdecydowanym działaniom

Wiadomości 0 Comments

POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY POMIĘDZY SZKOŁĄ WYŻSZĄ WE WŁOCŁAWKU A POLICJĄ PODPISANE

Potrzeba wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa i prowadzenia w tym zakresie działalności dydaktycznej skutkowała podpisaniem porozumienia pomiędzy Państwową Wyższą Szkołą Zawodową we Włocławku a Komendą Miejską Policji. Uczelnię reprezentowała Rektor

Wiadomości 0 Comments

Efekty działań skierowanych przeciwko kłusownikom

Policjanci z Włocławka wraz z przedstawicielami Straży Leśnej zabezpieczyli cztery wnyki i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy rozstawiali je w lesie. W ten sposób wspólny patrol z pewnością zapobiegł brutalnej śmierci

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź