WSPÓLNA AKCJA WŁOCŁAWSKICH POLICJANTÓW I PRACOWNIKÓW ANWILU „ODBLASKIEM PO OCZACH”

WSPÓLNA AKCJA WŁOCŁAWSKICH POLICJANTÓW I PRACOWNIKÓW ANWILU „ODBLASKIEM PO OCZACH”

Kilkaset kamizelek odblaskowych trafiło już do podwłocławskich szkół podstawowych. To wszystko dzięki akcji „Odblaskiem po oczach” realizowanej przez włocławski ANWIL i policjantów. Akcja wpisuje się w ogólnopolską kampanię edukacyjno-informacyjną „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”.

Włocławscy policjanci od kilku lat wspólnie z pracownikami Zakładów Azotowych ANWIL realizują działania prewencyjne zwiększające świadomość pieszych w zakresie używania elementów odblaskowych.

Dzisiejsze (24.11.17) działania skierowane były do najmłodszych użytkowników dróg – uczniów szkół podstawowych. Mundurowi wraz z pracownikami Anwilu odwiedzili szkoły w gminach Brześć Kujawski, Fabianki i Lubanie, gdzie rozmawiali z uczniami o tych istotnych zagadnieniach. Policjanci zachęcali do noszenia elementów odblaskowych, tłumacząc jednocześnie jak bardzo poprawiają one naszą widoczność na drodze, a tym samym podnoszą bezpieczeństwo. Wyjaśniali, że dzięki odblaskom, kierowca jest w stanie szybciej nas zauważyć, co daje mu dodatkowy czas na podjęcie bezpiecznych manewrów.

Z pewnością niebywałą atrakcją dla słuchaczy była obecność na spotkaniu zawodników ANWIL-u, którzy na co dzień grają w ekstraklasie koszykówki.

Na koniec goście wręczyli każdemu dziecku kamizelkę odblaskową i opaskę, zachęcając jednocześnie do noszenia tych elementów.

Previous MATURZYŚCI Z WIZYTĄ WE WŁOCŁAWSKIEJ KOMENDZIE
Next KŁUSOWNIK ZATRZYMANY NA GORĄCYM UCZYNKU

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

SUKCES WŁOCŁAWSKIEJ POLICJANTKI W CIECHOCIŃSKIM ĆWIERĆMARATONIE

asp. Marta Gwizdalska z włocławskiej policji zajęła I miejsce w biegu na 10,5 km, w ramach odbywają-cego się VI PÓŁMARATONU „UZDROWSIKO CIECHOCINEK”. Jesteśmy z niej dumni. W ostatnich latach modne

Wiadomości 0 Comments

WŁOCŁAWSCY POLICJANCI A ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO

Włocławscy policjanci wzięli udział w obchodach Święta Wojska Polskiego. Uroczystości odbyły się przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego we Włocławku. Wczoraj (15.08.17) podczas obchodów Święta Wojska Polskiego, delegacja służb mundurowych, w której

Wiadomości 0 Comments

Zarzuty za znaczną ilość amfetaminy

Podczas interwencji wobec awanturującego się 33-latka, policjanci znaleźli w jego plecaku 115 gramów amfetaminy. Mężczyzna usłyszał już zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków za co grozi mu kara do 10

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!