WSPÓLNA AKCJA WŁOCŁAWSKICH POLICJANTÓW I PRACOWNIKÓW ANWILU „ODBLASKIEM PO OCZACH”

WSPÓLNA AKCJA WŁOCŁAWSKICH POLICJANTÓW I PRACOWNIKÓW ANWILU „ODBLASKIEM PO OCZACH”

Kilkaset kamizelek odblaskowych trafiło już do podwłocławskich szkół podstawowych. To wszystko dzięki akcji „Odblaskiem po oczach” realizowanej przez włocławski ANWIL i policjantów. Akcja wpisuje się w ogólnopolską kampanię edukacyjno-informacyjną „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”.

Włocławscy policjanci od kilku lat wspólnie z pracownikami Zakładów Azotowych ANWIL realizują działania prewencyjne zwiększające świadomość pieszych w zakresie używania elementów odblaskowych.

Dzisiejsze (24.11.17) działania skierowane były do najmłodszych użytkowników dróg – uczniów szkół podstawowych. Mundurowi wraz z pracownikami Anwilu odwiedzili szkoły w gminach Brześć Kujawski, Fabianki i Lubanie, gdzie rozmawiali z uczniami o tych istotnych zagadnieniach. Policjanci zachęcali do noszenia elementów odblaskowych, tłumacząc jednocześnie jak bardzo poprawiają one naszą widoczność na drodze, a tym samym podnoszą bezpieczeństwo. Wyjaśniali, że dzięki odblaskom, kierowca jest w stanie szybciej nas zauważyć, co daje mu dodatkowy czas na podjęcie bezpiecznych manewrów.

Z pewnością niebywałą atrakcją dla słuchaczy była obecność na spotkaniu zawodników ANWIL-u, którzy na co dzień grają w ekstraklasie koszykówki.

Na koniec goście wręczyli każdemu dziecku kamizelkę odblaskową i opaskę, zachęcając jednocześnie do noszenia tych elementów.

Previous MATURZYŚCI Z WIZYTĄ WE WŁOCŁAWSKIEJ KOMENDZIE
Next KŁUSOWNIK ZATRZYMANY NA GORĄCYM UCZYNKU

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Krótko po rozboju policjanci zatrzymali jego sprawców

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi włocławianom, którzy w centrum miasta napadli i okradli na ulicy 72-latka. Krótko po zdarzeniu policjanci namierzyli i zatrzymali dwóch sprawców oraz odzyskali część skradzionego

Wiadomości 0 Comments

UDZIELALI POMOCY MEDYCZNEJ PACJENTOWI, KTÓRY ICH PÓŹNIEJ ZAATAKOWAŁ

Włocławscy policjanci zatrzymali mieszkańca Włocławka, który najpierw potrzebował pomocy pogotowia ratunkowego, a później zaatakował lekarza i ratownika oraz zniszczył urządzenie w karetce. 53-latek trafił do policyjnego aresztu mając ponad promil

Wiadomości 0 Comments

Śmiertelne potrącenie rowerzysty

Policjanci z Włocławka wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem rowerzysty. Do potrącenia doszło na drodze krajowej 91 w miejscowości Dziardonice (gm. Kowal). 56-letni rowerzysta zginął na miejscu. W piątek (21.09.18)

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź