Śmiertelny wypadek w gminie Choceń

Śmiertelny wypadek w gminie Choceń

Policjanci z Włocławka pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w m. Janowo, gm. Choceń. W wyniku potrącenia przez samochód osobowy, śmierć poniósł 53-letni pieszy.

Wczoraj (31.01.2020) dyżurny włocławskiej komendy policji został powiadomiony ok godz. 19:50 o zdarzeniu drogowym na drodze W269 w m. Janowo, gm. Choceń.

Jak wstępnie ustalili policjanci, 62-latek kierujący volkswagenem, jadący z Chocenia w kierunku Chodcza, potrącił idącego w tym samym kierunku po prawej stronie jezdni 53-latka. W wyniku zdarzenia pieszy poniósł śmierć na miejscu. Mężczyzna nie posiadał na sobie żadnych elementów odblaskowych.

Kierujący volkswagenem był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone pod nadzorem prokuratora.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę na drodze, zarówno do kierowców jak i do pieszych. Zgodnie z prawem każdy pieszy poruszając się po drodze poza terenem zabudowanym ma obowiązek posiadania elementów odblaskowych od zmierzchu do świtu. Brak odblasku może skutkować nałożeniem mandatu, a przede wszystkim niekorzystnie wpływa na widoczność, a tym samym bezpieczeństwo pieszego na drodze.

Previous 30-latek odpowie za posiadanie narkotyków
Next 69-latek zatrzymany za uszkadzanie samochodów na osiedlu

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Znakowanie rowerów

Komenda Miejska Policji we Włocławku od kilku już lat w ramach realizacji zadań z zakresu prewencji kryminalnej znakuje rowery Przypominamy, że w maju 2018 roku pierwszy wtorek miesiąca przypada na 01

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI ZABEZPIECZALI PRZEJAZD PIELGRZYMKI ROWEROWEJ W POWIECIE WŁOCŁAWSKIM

Włocławscy policjanci zabezpieczali przejazd VIII Pielgrzymki Rowerowej z Elbląga na Janą Górę w Częstochowie. Wczoraj (08.08.17) pielgrzymi przejechali od granic z powiatem lipnowskim przez Włocławek do Chodcza. Natomiast dzisiaj (09.08.17)

Wiadomości 0 Comments

58-LATEK ODPOWIE ZA KILKA „GRZESZKÓW” JAKICH DOKONAŁ NA DRODZE

Policjanci z Włocławka prowadzą postępowanie wobec 58-letniego kierującego, który spowodował kolizję w stanie nietrzeźwości i prowadził pojazd bez uprawnień. Za tak nieodpowiedzialne zachowanie może mu grozić kara do 2 lat

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź