PODSUMOWANIE SYLWESTROWEGO WEEKENDU

PODSUMOWANIE SYLWESTROWEGO WEEKENDU

W związku z przedłużonym weekendem sylwestrowo-noworocznym włocławska drogówka czuwała nad bezpieczeństwem uczestników ruchu. Mundurowi dbali o to, aby wszyscy, którzy wyruszą na spotkanie z Nowym Rokiem bezpiecznie dotarli do celu.

Od piątku (29.12.17) do wczoraj (02.01.18) w związku z „Sylwestrem” i „Nowym Rokiem” włocławscy policjanci prowadzili na drogach miasta i powiatu wzmożone działania. Ich celem było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu. Mundurowi dbali, by każdy, kto wyruszy na sylwestrową zabawę, bezpiecznie dotarł do celu, a następnie równie bezpiecznie wrócił do domu.

Policjanci oddziaływali głównie prewencyjnie, w tym uświadamiali o grożących na drodze niebezpieczeństwach i czuwali nad płynnością ruchu. Jednak ci użytkownicy dróg, którzy w rażący sposób naruszyli przepisy, a tym samym stanowili zagrożenie dla siebie i innych, nie mogli liczyć na pobłażliwość funkcjonariuszy.

W ciągu 5-dniowych działań mundurowi przeprowadzili 634 kontrole pojazdów i sprawdzili stan trzeźwości ponad tysiąca. kierujących. Niestety okazało się, że 8 z nich kierowało pod wpływem alkoholu. Niechlubny rekordzista miał w organizmie 3,6 promila.

Za popełnione przewinienia mundurowi nałożyli 206 mandatów, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości i brak zapiętych pasów bezpieczeństwa, a także za przechodzenie przez pieszych w miejscu niedozwolonym. Z uwagi na zły stan techniczny pojazdu policjanci zatrzymali 36 dowodów rejestracyjnych.

Całe szczęście podczas sylwestrowo-noworocznego weekendu nie doszło do żadnego wypadku.

Previous ARESZTY ZA CZERPANIE KORZYŚCI Z NIERZĄDU
Next POLICJANCI DBALI O BEZPIECZEŃSTWO UCZESTNIKÓW ORSZAKU „TRZECH KRÓLI”

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Co zrobić gdy załamie się lód – pokazy ratownictwa dla uczniów

Jak co roku przed feriami policjanci wspólnie z WOPR-em, strażą pożarną, nadleśnictwem i Centrum Edukacji Zenit zorganizowali dla dzieciaków pokazy ratownictwa wodnego. Odbyły się one nad jez. Czarnym, gdzie mundurowi

Wiadomości 0 Comments

QUADY DLA WŁOCŁAWSKICH POLICJANTÓW

Włocławscy policjanci otrzymali dwa nowe quady, których zakup w całości sfinansował Urząd Miasta Włocławek. Będą one wykorzystywane do patrolowania terenów leśnych i w pobliżu akwenów. Pojazdy ułatwią mundurowym wykonywanie zadań

Wiadomości 0 Comments

POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE

Policjanci z Izbicy oraz Włocławka spotkali się mieszkańcami gminy i miasta Izbicy Kujawskiej. Uczestnicy spotkania rozmawiali o stanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym a także możliwościach jego poprawy. To dobra także

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!