PODSUMOWANIE SYLWESTROWEGO WEEKENDU

PODSUMOWANIE SYLWESTROWEGO WEEKENDU

W związku z przedłużonym weekendem sylwestrowo-noworocznym włocławska drogówka czuwała nad bezpieczeństwem uczestników ruchu. Mundurowi dbali o to, aby wszyscy, którzy wyruszą na spotkanie z Nowym Rokiem bezpiecznie dotarli do celu.

Od piątku (29.12.17) do wczoraj (02.01.18) w związku z „Sylwestrem” i „Nowym Rokiem” włocławscy policjanci prowadzili na drogach miasta i powiatu wzmożone działania. Ich celem było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu. Mundurowi dbali, by każdy, kto wyruszy na sylwestrową zabawę, bezpiecznie dotarł do celu, a następnie równie bezpiecznie wrócił do domu.

Policjanci oddziaływali głównie prewencyjnie, w tym uświadamiali o grożących na drodze niebezpieczeństwach i czuwali nad płynnością ruchu. Jednak ci użytkownicy dróg, którzy w rażący sposób naruszyli przepisy, a tym samym stanowili zagrożenie dla siebie i innych, nie mogli liczyć na pobłażliwość funkcjonariuszy.

W ciągu 5-dniowych działań mundurowi przeprowadzili 634 kontrole pojazdów i sprawdzili stan trzeźwości ponad tysiąca. kierujących. Niestety okazało się, że 8 z nich kierowało pod wpływem alkoholu. Niechlubny rekordzista miał w organizmie 3,6 promila.

Za popełnione przewinienia mundurowi nałożyli 206 mandatów, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości i brak zapiętych pasów bezpieczeństwa, a także za przechodzenie przez pieszych w miejscu niedozwolonym. Z uwagi na zły stan techniczny pojazdu policjanci zatrzymali 36 dowodów rejestracyjnych.

Całe szczęście podczas sylwestrowo-noworocznego weekendu nie doszło do żadnego wypadku.

Previous ARESZTY ZA CZERPANIE KORZYŚCI Z NIERZĄDU
Next POLICJANCI DBALI O BEZPIECZEŃSTWO UCZESTNIKÓW ORSZAKU „TRZECH KRÓLI”

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

POLICYJNI WODNIACY Z WIZYTĄ U PRZEDSZKOLAKÓW

Wizyta włocławskich mundurowych w przedszkolu, szkole zawsze wywołuje ogromne emocje. Tak też się stało, kiedy policjanci Ogniwa Prewencji na Wodach zagościli u przedszkolaków przy ul. Uroczej przed wakacjami, gdzie nakręcali

Wiadomości 0 Comments

Komunikat – wypadek drogowy przy ulicy Bojańczyka

Komenda Miejska Policji we Włocławku prowadzi postępowanie w sprawie wypadku drogowego, do jakiego doszło w dniu 16 lutego 2018 roku na ulicy Bojańczyka we Włocławku. Tego dnia (16.02.2018) ok. godz.

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI DBAJĄ O BEZPIECZEŃSTWO PLAŻOWICZÓW

W czasie wakacji włocławscy policjanci sprawdzają, czy wypoczywający nad wodą są bezpieczni. Wczoraj (07.08.17) w ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo“ mundurowi po raz kolejny odwiedzili włocławskie kąpieliska. Nieprawidłowości nie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!