Odkryj podkład mineralny

Odkryj podkład mineralny

Makijaż z użyciem pudru mineralnego

Jest wiele takich elementów, które wyróżniają puder mineralny spośród innych tradycyjnych produktów oferowanych w kremach czy płynie. Przede wszystkim podkład mineralny to bardzo drobno mielony proszę albo też sypki puder.

Najważniejsza różnica będzie między innymi to, że skład tych produktów jest zupełnie inny. To co będzie najważniejsze to fakt, że są to produkty w pełni bezpieczne oraz przyjazne dla naszej skory. Nie będzie tam wody czy składników o charakterze tłuszczowym i tych syntetycznych i tych naturalnych takich jak stosowane dość często woski czy też oleje roślinne.

Brak również substancji, które mają charakter zapachowy oraz konserwantów. Oprócz tego nie ma tam składników bakteriotwórczych czy kamedogennych. Produkowany będzie tylko i wyłącznie ze składników pochodzenia naturalnego, takich jak dwutlenek tytanu, tlenek cynku, tlenek żelaza.

Skład pudru mineralnego

Kosmetyki mineralne to idealne rozwiązanie, gdy chodzi o stosowanie ich na cerę wrażliwą. Najlepiej będzie, gdy kosmetyki naturalne składają się wyłącznie z dobrych jakościowo składników a więc tak zwanych nieorganicznych pigmentów kolorowych. Dzięki temu praktycznie nie istnieje ryzyko pojawienia się podrażnień na skórze czy tez wystąpienia reakcji alergicznych. Osoby, które zmagają się z problemem wrażliwej cery powinny się tym nieco bardziej zainteresować i samodzielnie to wypróbować.

Dzięki składnikom nieorganicznym kosmetyki takie nie są komedogenne. Nie pobudzają gruczołów łojowych do działania, dzięki czemu nie powstają zaskórniki, nie ma problemów z rogowaceniem naskórka. Kosmetyk taki nie zawiera również parafiny, która może stanowić istotne zagrożenie dla cery trądzikowej. Podkład mineralny nie ma składników tłuszczowych, które mogą stanowic istotny problem dla cery trądzikowej. Standardowe emulsje bogate są w silikony, które wywoływać będą na skórze negatywne reakcje. Podkład ma charakter produktu sypkiego, który ma w sobie tlenek cynku i dzięki temu skuteczniej będzie pochłaniał nadmiar sebum.

Może również ograniczyć mało estetyczny połysk skóry i będzie dużo skuteczniejszy niż standardowe kosmetyki, które są dostępne w sklepach. Dodatkowo tlenek cynku posiada działanie antybakteryjne oraz przeciwzapalne. Skutecznie będzie przyśpieszać gojenie się ran. Podkład mineralny nie spełnia do końca potrzeb osób z sucha cera, to wynik jego sypkiej formuły, której to nałożenie nie będzie prosta sprawą i będzie wymaga szczególnej staranności, by udało sie stworzyć z nim udany makijaż.

Więcej znajdziesz na http://ladnapani.pl/

Previous 30 Interesujących faktów na temat telefonów których nigdy nie znałeś
Next 8 Wskazówek dotyczące zwiększenia żywotności baterii smartfonu

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Grzegorz Kalinowski pracuje nad kolejną książką

Choć na rynku wydawniczym Grzegorz Kalinowski zadebiutował zaledwie rok temu, to już zyskał spore grono stałych czytelników. Kolejne części cyklu „Śmierć frajerom” trafiają do czołówek list sprzedaży, a miłośnicy książek

Life&Style 0 Comments

Zimą kosmetolodzy szczególnie polecają zabiegi odchudzające, a także nawilżające i odżywiające skórę

Zima to bardzo dobry czas na zabiegi medycyny estetycznej. Dzięki temu, że skóra nie jest narażona na intensywne promieniowanie słoneczne, zmniejsza się ryzyko powstania przebarwień, ewentualne rany i obrzęki lepiej się goją,

Life&Style 0 Comments

Najlepsze telewizory do gier

W związku z rosnącą popularnością gier na dużym ekranie, producenci zaczęli produkować telewizory z lepszym opóźnieniem wejściowym i czasem reakcji, przy czym niektóre modele są prawie na parze z monitorami.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź