O BEZPIECZEŃSTWIE W CZASIE FERII

O BEZPIECZEŃSTWIE W CZASIE FERII

Czy można wejść na zamarznięte jezioro, czy wpuścić nieznajomego do mieszkania, czy można opowiadać w Internecie o wszystkim, co dzieje się w domu- na te i inne pytania odpowiadali przedstawiciele włocławskiej policji na spotkaniu z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 3.

To kolejne z działań prewencyjnych mające na względzie bezpieczeństwo, nie tylko w czasie ferii.

Pokazy ratownictwa na zamarzniętym jeziorze, informacje w mediach, spotkania z rodzicami, czy w końcu z najmłodszymi odbiorcami to tylko niektóre z działań podejmowanych przez włocławskich mundurowych, w celu zapewnienia zimowego wypoczynku.

Ostatnie dni szkolnej nauki przed rozpoczęciem ferii to doskonały moment, aby przypomnieć, uaktualnić informacje z zakresu bezpieczeństwa.

Z tego też powodu przedstawiciele włocławskich mundurowych zjawili się na spotkaniu z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 3.

Korzystając z okazji wspomniano o sytuacjach, z którymi można zetknąć się np. korzystając z zamarzniętych akwenów, podczas zjazdu na sankach wprost na jezdnię itp.

Niestety nie wszyscy korzystają z miejskich lodowisk, które są najbezpieczniejsze. Wiele osób znajdując się na lodzie, na zamarzniętym jeziorze może spotkać się z niemiłymi sytuacjami. Policjanci wspomnieli o tym, jak należy zachować się w takiej sytuacji, jakich przedmiotów można użyć w przypadku udzielenia pomocy osobie tonącej itp.

Niebezpieczne sytuacje czyhać mogą również w domu, na podwórku. O takich okolicznościach również mówili przedstawiciele naszej komendy podczas spotkania.

Przestrzegano, aby nie wpuszczać do mieszkania osób obcych, by nie dać się „skusić” okazjami oferowanymi przez nieznajomych itp.

Internet, to kolejne z zagadnień, które zostało poruszone. Oprócz korzyści płynących z jego korzystania, to niestety również płaszczyzna, która niesie zagrożenia. I o tym również rozprawiano.

Mamy nadzieję, że informacje przekazane na spotkaniu spowodują, że czas zimowego wypoczynku upłynie miło i bezpiecznie.

Previous Ponad połowa Polaków unika rozmów ze swoim partnerem lub partnerką na temat płodności
Next 75 OSÓB ZATRZYMANYCH I 3561 ZABEZPIECZONYCH ZABYTKÓW W MIĘDZYNARODOWEJ OPERACJI PANDORA

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

WŁOCŁAWSCY POLICJANCI DBAJĄ O BEZPIECZEŃSTWO PRZY SZKOŁACH

Od poniedziałku (04.09.17) dzieci i młodzież rozpoczęła rok szkolny. Nad bezpieczeństwem uczniów docierających do szkół czuwają włocławscy policjanci. Mundurowi nie tylko pilnują bezpieczeństwa w okolicy szkół, ale przez cały rok

Wiadomości 0 Comments

Dzięki czujności obywatela włamywacz trafił w ręce policji

Na pochwałę zasługuje postawa mężczyzny, który widząc dwóch włamywaczy na terenie niezamieszkałej posesji nie wahał się zareagować i ujął jednego ze złodziei. Mężczyzna usłyszał już zarzut włamania w tzw. recydywie,

Wiadomości 0 Comments

Wypadek śmiertelny z udziałem 27-letniego paralotniarza

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności zdarzenia z udziałem paramotolotniarza, do którego doszło wczoraj (02.06.19) w powiecie włocławskim. 27-letni mężczyzna podczas wykonywania manewrów w locie spadł na ziemię i poniósł

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!