Nitkowanie zębów

Nitkowanie zębów

Ty nitkujesz. Świetnie. Ale aby nić dentystyczna skutecznie usuwała płytkę nazębną z zębów, musisz mieć pewność, że stosujesz właściwą technikę. Dopóki stosujesz właściwą technikę, rodzaj nici dentystycznej, której używasz, jest kwestią osobistych preferencji. Istnieje wiele rodzajów nici do wyboru, a nawet możesz wybrać różne rodzaje, aby zaspokoić potrzeby Twoje i członków Twojej rodziny. Tak czy inaczej, stosowanie prawidłowej techniki pomoże Ci usunąć nadmiar cząsteczek jedzenia i odkładającą się między zębami płytkę nazębną oraz pomoże poprawić stan zdrowia jamy ustnej.

Kluczowe elementy właściwych technik nitkowania

Ponieważ będziesz wkładał palce do ust, upewnij się, że umyłeś ręce zanim sięgnąłeś po nić dentystyczną. Następnie po prostu wykonaj te kroki:

Użyj wystarczającej ilości nici dentystycznej (Wind). Oderwij kawałek o długości około 45 cm (18 cali). Brzmi to jak dużo, ale chcesz mieć wystarczająco dużo, aby utrzymać czysty odcinek w miejscu, gdy przechodzisz od zęba do zęba. Owiń większość nici dentystycznej wokół środkowego palca lub palca wskazującego jednej ręki, w zależności od tego, co wolisz, i niewielką ilość na środkowy lub wskazujący palec drugiej ręki. (Używając środkowego palca, możesz swobodnie manipulować nićmi dentystycznymi za pomocą palca wskazującego).

Przewodnik: Trzymaj nić dentystyczną o długości od 1 do 2 cali naprężoną między palcami. Użyj palców wskazujących, aby poprowadzić nić nić pomiędzy stykami dolnych zębów.

Przesuwanie się między zębami (Glide). Delikatnie wsuń nić pomiędzy zęby ruchem zygzakowatym i uważaj, aby nić nie zatrzasnęła się lub nie „wskoczyła” pomiędzy zęby. Owiń nić dentystyczną wokół boku zęba. Przesuń nić dentystyczną w górę i w dół na powierzchni zęba i pod linią dziąseł. Każdy ząb dokładnie oczyścić czystą częścią nici dentystycznej.

Formować „C”. Uformuj kształt litery „C” za pomocą nici dentystycznej, owijając ją wokół zęba. Następnie ostrożnie pociągnij nić do góry, od linii dziąseł do górnej części zęba.

Ruszajcie się. W miarę przechodzenia z jednego zęba do drugiego, rozwijaj świeży fragment nici dentystycznej z palca jednej ręki, a następnie rozwijaj zużytą nić dentystyczną na palec drugiej ręki. Użyj kciuka jako prowadnicy.

Sięgnij po obie strony. Nie zapomnij o nitkowaniu tylnej strony każdego zęba.

Technika ta ma zastosowanie do każdego rodzaju nici dentystycznej: woskowanej, nie woskowanej, nici gąbczastej lub taśmy dentystycznej. Nie ma znaczenia, czy zaczynasz od górnych czy dolnych zębów, czy też zaczynasz z przodu czy z tyłu. Upewnij się tylko, że nitkujesz wszystkie swoje zęby, w tym tylną stronę ostatniego zęba po lewej, prawej, górnej i dolnej stronie jamy ustnej. I nie zapomnij o nitkowaniu pod linią dziąseł i wzdłuż boków zębów, które graniczą z przestrzeniami, w których brakuje zębów – cząsteczki jedzenia również mogą zostać uwięzione w tych przestrzeniach.

Nitkowanie zębów wstecznych

Jak wie każdy, kto szczotkuje i nitkuje zęby, Twoje tylne zęby są trudniej dostępne i utrzymywane w czystości niż przednie. Tylne zęby są zaprojektowane z rowkami i grzbietami, które pomagają w przeżuwaniu jedzenia, ale dolna strona jest taka, że te rowki i grzbiety mogą również zbierać maleńkie cząsteczki jedzenia, co może zwiększyć ryzyko powstawania ubytków i bakterii w płytce nazębnej, co z kolei może prowadzić do chorób dziąseł.

Bakterie mogą w ciągu 20 minut przekształcić fermentujące węglowodany (które są cukrami i znajdują się w gotowanej żywności skrobiowej) w płytkę nazębną. Codziennie należy czyścić tylne zęby szczoteczką do zębów i nićmi dentystycznymi.

Bycie delikatnym

Słaba technika nici dentystycznej może prowadzić do powikłań, a ważne jest, aby być dokładnym, a jednocześnie delikatnym, zwłaszcza podczas nitkowania za pomocą nici dentystycznej elektrycznej. Upewnij się, że rozumiesz, jak jej używać. Zawsze możesz poprosić dentystę lub higienistkę stomatologiczną, aby pokazali Ci, czy jesteś niepewny.

http://dentaimplant.pl/blog/3-przyczyny-sprawy-zwiazane-z-nitkowaniem/jhre_djsf

Previous Rozdzielczość druku: Co to jest i dlaczego jest tak ważne?
Next Jak zachować się w przypadku pęknięcia przedniej szyby w samochodzie?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Zimą kosmetolodzy szczególnie polecają zabiegi odchudzające, a także nawilżające i odżywiające skórę

Zima to bardzo dobry czas na zabiegi medycyny estetycznej. Dzięki temu, że skóra nie jest narażona na intensywne promieniowanie słoneczne, zmniejsza się ryzyko powstania przebarwień, ewentualne rany i obrzęki lepiej się goją,

Life&Style 0 Comments

Najważniejsze fakty o wyciskarkach do soku

W każdym sklepie ze sprzętem AGD sprzedawcy maja swoje ulubione urządzenia, które muszą sprzedać w pierwszej kolejności. Nie inaczej jest z wyciskarkami. Wskażą nam najlepszy z najlepszych model i polecą

Life&Style 0 Comments

Uszkodzenie spowodowane przez ukryte kazirodztwo

Miłość dziecka do rodziców jest silna – ale co się dzieje, gdy ta naturalna więź jest wykorzystywana przez rodzica, który nie potrafi lub nie chce wyznaczyć odpowiednich granic? Osoby, które

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź