Niszczarka

Niszczarka

Niszczarki są urządzeniami niezbędnymi w wielu biurach, a w innych biurach są po prostu konieczne ze względu na przepisy prawa wymagającego odpowiedniego niszczenia wszystkich dokumentów zawierających dane wrażliwe. Zwłaszcza od czasów wprowadzenia RODO dbanie o to, by w firmie znajdowały się niszczarki, jest szczególnie ważne. Jest to zresztą także w interesie samej firmy, której powinno zależeć na tym, by żadne wrażliwe dane nigdy nie wydostały się na zewnątrz. Wybór niszczarek na rynku jest bardzo duży. W jakie urządzenie się zaopatrzyć?

Poziom bezpieczeństwa

Podstawowym parametrem każdej niszczarki jest klasa bezpieczeństwa, czyli to, jak bardzo kartka papieru wrzuconego do niszczarki zostanie zmielona. Używa się tutaj różnych opisów poziomu bezpieczeństwa, ale dokumenty oficjalne, w tym przepisy prawa, najczęściej odnoszą się do normy DIN 23757 lub do nowszej i minimalnie bardziej szczegółowej normy DIN 66399.

Powyższe normy wyszczególniają 6 poziomów bezpieczeństwa określonych oznaczeniami od S1 do S6 (S7 dla nowszej normy). Poziom S1 to poziom najniższy, w którym niszczarka tnie dokument na 18 pasków o szerokości 12 mm każdy. Osoba odpowiednio cierpliwa byłaby w stanie taki dokument odtworzyć i dlatego ten poziom bezpieczeństwa wykorzystywany jest tylko jako wewnętrzne przetwarzanie dokumentów w firmach. Pracownik może w ten sposób niszczyć swoje mało ważne notatki.

Poziom S3 to pierwszy poziom, który wymaga nie cięcia, a mielenia dokumentów. Każda strona jest cięta cztery razy w poziomie, a potem na paski o szerokości 2mm. W ten sposób niszczy się dokumenty wrażliwe i dane poufne, na przykład zawierające tajemnicę bankową.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa, poziome S7 według nowej normy, to poziom wymagany dla dokumentów ściśle tajnych. Dokumenty są mielone na maleńkie prostokąciki o rozmiarach 1 na 5 milimetrów, których z jednej kartki A4 powstaje aż 12 474, co efektywnie uniemożliwia ich odtworzenie.

Przeznaczenie niszczarek

Każda niszczarka jest przeznaczona do niszczenia dokumentów, ale pod względem ich realnych możliwości stosuje się także podział, w którym występuje kolejno:

  • niszczarka biurowa;
  • niszczarka biznesowa;
  • niszczarka osobista;
  • niszczarka przybiurkowa;
  • niszczarka wysoko-wydajna.

Zastosowane nazwy są umowne, ale dość dobrze oddają to, do jakiej pracy niszczarka została pomyślana. Jak każdy sprzęt, prosta i tania niszczarka nie będzie w stanie radzić sobie ze stertą dokumentów każdego dnia. Niszczarka osobista czy przybiurkowa to rozwiązanie dla małych firm czy urzędników, którzy nie niszczą zbyt dużej liczby dokumentów. Z kolei rozwiązania biznesowe sprawdzają się dla kilku osób na raz w niewielkich biurach.

Ranking najpopularniejszych niszczarek na http://niszczarkabiurowa.pl/popularne-niszczarki-dokumentow_funh.a >>

Z czym poradzi sobie niszczarka?

Niszczarka to teoretycznie narzędzie do niszczenia kartek papieru, ale dzisiaj papier to już od dawna nie jedyny nośnik dokumentów. Równie często wykorzystujemy do tego płyty CD czy napędy typu pendrive. Dobre niszczarki są w stanie z nimi poradzić i jeśli posiadają taką opcję, będzie to na nich zawsze wyraźnie zaznaczone.

 

Previous HUAWEI MATE 20 LITE
Next Zatrzymany za usiłowanie zabójstwa

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Majątek Polaków wynosi obecnie 6,5 bln zł

W 2040 roku Polacy zgromadzą majątek wart ponad 18 bln zł – wynika z badania Polityka Insight Research dla Banku Zachodniego WBK. Po uwzględnieniu inflacji będzie to o 70 proc. więcej, niż mają

Strefa Biznesu 0 Comments

Rośnie znaczenie firm rodzinnych na rynku pracy

Ponad 70 proc. polskich przedsiębiorstw to firmy rodzinne. Jak pokazują wyniki badań, młodzi pracownicy chętnie wybraliby pracę w takim przedsiębiorstwie. Mają one wizerunek pracodawców, którzy dbają o pracownika i u których można liczyć na

Strefa Biznesu 0 Comments

Przybywa inwestycji w nieruchomości komercyjne w Polsce

Rośnie zainteresowanie nieruchomościami komercyjnymi w Polsce. Po rekordowym 2015 roku wciąż utrzymuje się dynamiczny rozwój. Całkowity wolumen inwestycji w nieruchomości komercyjne w pierwszej połowie 2016 roku przekroczył 2 mld euro, co oznacza 2,5-krotny

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź