Nigdy nie jest za późno na rzucenie narkotyków

Nigdy nie jest za późno na rzucenie narkotyków

Redukcja lub odstawienie leków może poprawić twoje życie na wiele sposobów. Może:

 • poprawić swoje samopoczucie fizyczne i psychiczne
 • zmniejszyć ryzyko trwałego uszkodzenia organów życiowych i śmierci.
 • poprawić swoje relacje z przyjaciółmi i rodziną
 • pomóc ci ponownie połączyć się ze swoimi emocjami
 • zwiększyć swoją energię
 • pomóc ci lepiej spać
 • Poprawić swój wygląd
 • zaoszczędzić ci pieniędzy

Odzyskani narkomani mówią, że nigdy nie czuli się lepiej po rzuceniu narkotyków, choć może to zająć trochę czasu. Wiedza o tym, dlaczego chcesz rzucić narkotyki, może pomóc Ci w utrzymaniu motywacji podczas procesu odstawienia.

Jakie to uczucie rzucać narkotyki

Po zmniejszeniu lub zaprzestaniu zażywania narkotyków organizm przechodzi proces detoksykacji (odtruwania) lub odstawienia.

Objawy różnią się u poszczególnych osób, a także w zależności od narkotyków, i wahają się od łagodnych do poważnych. Mogą one trwać od kilku dni do kilku tygodni – dla każdej osoby są inne – ale są tymczasowe. Łaknienie leku jest czasem słabe, a innym razem bardzo silne. Nauka radzenia sobie z nimi jest ważna, aby pozostać wolnym od narkotyków.

Przygotowanie do rzucenia narkotyków

Redukcja lub rzucenie narkotyków może być trudne – być może stałeś się uzależniony lub uzależniony. Dobrym pomysłem jest być przygotowanym na to, o co chodzi.

Przyznaj, że masz problem

Pierwszym krokiem w rzucaniu narkotyków jest przyznanie się, że masz problem. Jeśli nie jesteś pewien, zadaj sobie następujące pytania:

Bierzesz narkotyki z samego rana, czy żeby przeżyć dzień?

 • Czy przyjaciele lub rodzina martwią się lub narzekają na twoje zażywanie narkotyków?
 • Czy kłamiesz na temat tego, ile zażywasz?
 • Czy sprzedajesz lub kradniesz rzeczy, aby zapłacić za swój narkotykowy nawyk?
 • Czy brałaś/eś udział w niebezpiecznych lub ryzykownych zajęciach, takich jak prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków, uprawianie seksu bez zabezpieczenia lub używanie brudnych igieł?
 • Czy czujesz, że straciłeś kontrolę nad swoim przyjmowaniem narkotyków?

Czy masz problemy z relacjami?

Jeśli odpowiedziałeś tak na którekolwiek z tych pytań, być może nadszedł czas, aby zaakceptować, że masz problem i poprosić o pomoc.

Skontaktuj się ze specjalistyczną służbą ds. alkoholu i innych środków odurzających lub z lokalnym lekarzem.

Ważne jest, aby porozmawiać ze specjalistyczną służbą ds. alkoholu i innych narkotyków (AOD) lub z lekarzem o zmniejszeniu lub zaprzestaniu zażywania narkotyków. Mogą oni pomóc Ci uzyskać odpowiednią pomoc i wsparcie.

Potrzeba odwagi, aby ktoś przyznał, że może mieć problem z narkotykami lub alkoholem. Uznanie, że możesz mieć problem i zwrócenie się o pomoc jest ważnym pierwszym krokiem do dokonania zmiany.

Aby uzyskać bezpłatną i poufną poradę na temat alkoholu i innych usług związanych z leczeniem uzależnień od narkotyków. Lokalne usługi telefoniczne dotyczące alkoholu i innych narkotyków oferują wsparcie, informacje, poradnictwo i skierowanie do usług. Można również bezpośrednio odwiedzić specjalistyczną służbę ds. alkoholu i innych narkotyków lub lekarza.

https://wyjsciezlekomanii.pl/

Previous Bindowanie

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

„DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI” U WŁOCŁAWSKICH POLICJANTÓW

26 kwietnia 2017r. w siedzibie Komendy Miejskiej Policji we Włocławku po raz kolejny zorganizowano „Dzień Przedsiębiorczości”, podczas którego młodzież z ZS Samochodowych we Włocławku mogła zweryfikować wyobrażenia o wymarzonym zawodzie.

Wiadomości 0 Comments

Policjanci zatrzymali trzy osoby podczas włamania do mieszkania

Anonimowa informacja mieszkańca Włocławka i szybko podjęte działania pozwoliły mundurowym na zatrzymanie trzech sprawców podczas włamania do mieszkania. Cała trójka w stanie nietrzeźwości trafiła do policyjnego aresztu. Za włamanie i

Wiadomości 0 Comments

PODSUMOWANIE SYLWESTROWEGO WEEKENDU

W związku z przedłużonym weekendem sylwestrowo-noworocznym włocławska drogówka czuwała nad bezpieczeństwem uczestników ruchu. Mundurowi dbali o to, aby wszyscy, którzy wyruszą na spotkanie z Nowym Rokiem bezpiecznie dotarli do celu.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź