Najlepsze telewizory do gier

Najlepsze telewizory do gier

W związku z rosnącą popularnością gier na dużym ekranie, producenci zaczęli produkować telewizory z lepszym opóźnieniem wejściowym i czasem reakcji, przy czym niektóre modele są prawie na parze z monitorami. Modele najwyższej klasy posiadają również technologię FreeSync o zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR), a także ‚Automatic Low Latency Mode’, dzięki czemu można poświęcić mniej czasu na majstrowanie przy ustawieniach telewizora, a więcej na grę.

W ciągu ostatnich dwóch lat przetestowaliśmy ponad 70 telewizorów, a poniżej przedstawiamy nasze rekomendacje dla najlepszych telewizorów do gier, które można kupić. Sprawdź nasze rekomendacje dla najlepszych telewizorów HDR do gier, najlepszych monitorów do gier i najlepszych zestawów słuchawkowych do gier.

Najlepszy telewizor 4k OLED Gaming TV: LG CX OLED

Najlepszym telewizorem do gier z panelem OLED, który przetestowaliśmy, jest LG CX. Zapewnia on olśniewającą jakość obrazu, ponieważ dzięki całkowitemu wyłączeniu pikseli może uzyskać doskonałą czerń, co czyni go fantastycznym wyborem do gier w ciemnych pomieszczeniach. Posiada szerokie kąty widzenia, jest wystarczająco jasny, aby z łatwością pokonać odbicia światła, a także ma wyjątkową obsługę odbicia. Jego nietuzinkowa dokładność odwzorowania kolorów jest imponująca, a szeroka gama kolorów pomaga dostarczyć zawartość HDR z żywymi i nasyconymi kolorami.

Najlepszy 4k LED Gaming TV: Samsung Q80/Q80T QLED

Najlepszy 4k TV do gier z panelem LED, który przetestowaliśmy to Samsung Q80/Q80T QLED. Jest to model z panelem VA, który ma doskonałą jakość obrazu, wyjątkową obsługę ruchu i świetne funkcje do gier. Ma wysoki współczynnik kontrastu, który jest wzmocniony przez pełny zakres funkcji lokalnego ściemniania, produkując nietkniętą czerń dla wspaniałych doznań z gier w ciemnym pokoju.

Czas reakcji jest doskonały i posiada opcjonalną funkcję wstawiania czarnej ramki, która może pomóc w dalszym oczyszczaniu obrazu. Może interpolować gry o niższej liczbie klatek na sekundę, aby ruch wyglądał bardziej płynnie; jednak dodaje trochę opóźnienia wejściowego. Częstotliwość odświeżania wynosi 120 Hz, a obsługa FreeSync zmniejsza rozdarcia ekranu. Dla graczy PC, obsługuje większość rozdzielczości i może wyświetlać odpowiednie chroma 4:4:4, ale niestety nie jest kompatybilny z G-SYNC. Wyjątkowo dobrze radzi sobie z odbiciami i ma przyzwoite kąty widzenia dzięki warstwie „Ultra Viewing Angle” firmy Samsung. Ma doskonałą dokładność kolorów, więc nie trzeba go kalibrować, aby uzyskać najlepsze wrażenia z oglądania.

Niestety, na naszym urządzeniu występuje nieco brudny efekt ekranu, jednak Twoje doświadczenia mogą się różnić. Jeśli lubisz grać w HDR, to czeka Cię prawdziwa gratka. Dysponuje imponującą gamą kolorów HDR, która pozwala uzyskać żywe kolory, a jego jasność jest na tyle duża, że rozjaśnienia stają się bardzo wyraźne. Jak wszystkie telewizory Samsung, działa pod kontrolą systemu Tizen OS, który jest przyjazny dla użytkownika i ma mnóstwo aplikacji dostępnych w sklepie z aplikacjami. Ogólnie rzecz biorąc, jest to jeden z najlepszych telewizorów do gier, jakie testowaliśmy, a dzięki panelowi LED nie będziesz musiał martwić się o stałe wypalanie.

Najlepszy telewizor do gier 4k HDR: Vizio seria P Quantum X 2020

Najlepszy telewizor do gier HDR, jaki testowaliśmy to Vizio P Series Quantum X 2020. Jest to wysokiej jakości telewizor LED o doskonałej jakości obrazu i stanowi ulepszenie w stosunku do swojego poprzednika, Vizio P Series Quantum X 2019, jeśli chodzi o gry, ponieważ posiada on obsługę VRR, która zmniejsza rozdarcia ekranu.

Posiada panel 120Hz i świetny czas reakcji, ale dzięki migotaniu 120Hz na wszystkich poziomach podświetlenia poniżej 100%, można zauważyć powielanie obrazu przy szybko poruszających się materiałach. Na szczęście posiada on funkcję wstawiania czarnej ramki, która pomaga zmniejszyć ten problem. Opóźnienie wejściowe jest naprawdę niskie i pozostaje niskie nawet w przypadku HDR, co jest świetne. Mówiąc o HDR, ten telewizor wyświetla doskonałą gamę kolorów, obsługuje HDR10+ i Dolby Vision, a także jest jednym z najjaśniejszych telewizorów, jakie testowaliśmy, więc najważniejsze informacje w HDR wyglądają tak, jak powinny. Natywny współczynnik kontrastu jest doskonały, jednolitość czerni jest niezwykła, a pełnowymiarowe ściemnianie lokalne sprawdza się dobrze. Doskonała jest również obsługa gradientu, więc nie powinno się zauważyć żadnego pasma w HDR.

Niestety, ma on przeciętną, nieszablonową dokładność koloru, ale może się różnić w zależności od jednostki. Ma problemy z powiększaniem zawartości 480p i 720p, więc nie jest zalecany do starszych gier konsolowych, ale nie ma żadnych problemów z zawartością 1080p lub native 4k. Jeśli grasz również w ciągu dnia w jasnym pomieszczeniu, nie powinieneś mieć z nim żadnych problemów, ponieważ jego obsługa odbicia jest niesamowita. Biorąc to wszystko pod uwagę, jest to jeden z najlepszych telewizorów do gier, który przetestowaliśmy i zapewnia doskonałe wrażenia HDR.

http://mobilneakcesoria.pl/monitory-i-telewizory/ezqf/najlepsze-telewizory-do-gier-ktore-mozesz-kupic-juz-dzis.html

Previous Jak zachować się w przypadku pęknięcia przedniej szyby w samochodzie?
Next Jak znaleźć dobrego ginekologa?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Artyści i fotografowie coraz częściej wchodzą na drogę sądową

Korzystanie z twórczości innej osoby może naruszać jej prawa majątkowe i osobiste. Plagiat jest zjawiskiem stosunkowo częstym w szkolnictwie, zwłaszcza wyższym. Coraz większa jest jednak świadomość konieczności walki z tym zjawiskiem na uczelniach. Rośnie

Life&Style 0 Comments

Czym jest aparat ligaturowy?

Pacjenci ortodontyczni bardzo często muszą podjąć decyzję czy wybierają klasyczny aparat ligaturowy czy też wolą aparat samoliguturujący. Pojawia się w związku z tym pytanie co odróżnia oba rodzaje aparatów. Aby

Life&Style 0 Comments

O tej porze roku włosy i skóra głowy narażone są na działanie zmiennych temperatur

Pod czapką skóra przegrzewa się i gruczoły łojowe pracują intensywniej, dlatego włosy łatwo się przetłuszczają, nasila się skłonność do łupieżu, może się również pojawić łojotok. Dodatkowo włosy są bardziej podatne na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź