Marihuana nie jest śmiertelna, ale naloty na marihuanę już tak

Marihuana nie jest śmiertelna, ale naloty na marihuanę już tak

Naloty na marihuanę spowodowały od 2010 roku co najmniej 20 ofiar śmiertelnych, co pokazuje, że egzekwowanie prawa wokół marihuany jest bardziej śmiercionośne niż używanie samego narkotyku.

Według danych zebranych przez New York Times i przeanalizowanych przez Washington Post, naloty SWAT z udziałem podejrzanych dilerów marihuany okazały się 20 razy śmiertelne. Liczba ta obejmuje śmierć czterech policjantów, którzy zginęli podczas tych nalotów.

Według Administracji ds. Egzekwowania Narkotyków, nie było żadnych doniesień o przedawkowaniu marihuany. Ostatni raport pokazuje jednak, że prawo antynarkotykowe może mieć zabójcze reperkusje, które nie mają nic wspólnego z nadużywaniem marihuany.

Śmierć podczas nalotów na marihuanę dotyczyła również osób, które później zostały uznane za nieuzbrojone lub posiadające bardzo małą ilość marihuany. Jason Westcott został śmiertelnie zastrzelony przez członka zespołu SWAT Departamentu Policji Tampa podczas nalotu w 2014 roku. Później jednak odkryto, że w jego domu znajdowało się tylko 0,2 uncji marihuany o wartości około 2 dolarów. Całe śledztwo rozpoczęło się, ponieważ informator kupił wartą około 200 dolarów marihuanę z Westcott w ciągu czterech miesięcy. Westcott miał broń, ale jej nie wystrzelił.

Komendant Tampa Jane Castor powiedziała, że użycie siły było uzasadnione (co później zgodziła się wielka ława przysięgłych) i że niewielka ilość odnalezionej marihuany nie podważyła konieczności przeprowadzenia operacji.

„Poszedłem tam, gdzie było oczekiwanie, że znajdziemy małą ilość, a ty kilo narkotyków. I na odwrót, tam gdzie wchodziłeś i myślałeś, że znajdziesz wiele kilogramów i znajdziesz pozostałości”, powiedział Castor w The Tampa Bay Times. „To nie jest dokładna nauka.” Ostatnie dane wykazały, że 70% śmiertelnych ataków SWAT od 2010 roku miało związek z narkotykami. Wiele nalotów na narkotyki otrzymuje bezdotykowe nakazy, które pozwalają oficerom wejść do budynku siłą, bez zapowiedzi. Historia New York Timesa opisuje szczegółowo przemoc związaną z nakazami bez pukania. W jednym przypadku funkcjonariusz rzucił granat z hukiem, który wylądował w przenośnej szopce, w której spało 19-miesięczne dziecko.

Pomimo ryzyka, organy ścigania bronią stosowania nakazów bez pukania i taktyki wojskowej, takiej jak użycie granatów z hukiem uderzeniowym.

„To nie jest niezawodne, nie zawsze będzie dobrze”, powiedział porucznik Tim Calhoun, dowódca SWAT w Little Rock, Arkansas. „Ale kończy się to tym, że jest dla nas najbezpieczniejszy. To są niebezpieczni ludzie, z którymi mamy do czynienia.” W Little Rock 90% nakazów przeszukania narkotykowego dotyczyło wyłamanych drzwi i granatów z hukiem w latach 2011-2013. Calhoun nie widzi w tym jednak problemu: „Jeśli obok jest dom z prochami, prawdopodobnie policja nie może zrobić nic, co byłoby przesadną reakcją”, powiedział.

Więcej informacji odnośnie narkotyków oraz terapii uzależnień znajdziesz pod adresem https://odwyknarkotykowy.pl/

Previous 8 Wskazówek dotyczące zwiększenia żywotności baterii smartfonu
Next Najważniejsze fakty o wyciskarkach do soku

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Jak znaleźć dobrego ginekologa?

Ginekolodzy to lekarze specjalizujący się w dziedzinie zdrowia kobiet, z naciskiem na kobiecy układ rozrodczy. Zajmują się one szerokim zakresem zagadnień, w tym położnictwem, czy też ciążą i porodem, menstruacją

Life&Style 0 Comments

Jak zaaranżować mieszkanie?

Przy dekorowaniu małego mieszkania stajemy przed wieloma dylematami: praktycznością czy wyglądem? Minimalizm czy przytulność? Jeśli nie jesteś pewien, jak zaaranżować swoje cztery ściany, aby były funkcjonalne, wygodne, a przede wszystkim

Life&Style 0 Comments

Zimą kosmetolodzy szczególnie polecają zabiegi odchudzające, a także nawilżające i odżywiające skórę

Zima to bardzo dobry czas na zabiegi medycyny estetycznej. Dzięki temu, że skóra nie jest narażona na intensywne promieniowanie słoneczne, zmniejsza się ryzyko powstania przebarwień, ewentualne rany i obrzęki lepiej się goją,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź