Mając 3 promile kierował autem, uderzył w radiowóz i odjechał

Mając 3 promile kierował autem, uderzył w radiowóz i odjechał

W sobotni wieczór dzielnicowi z Fabianek zatrzymali kompletnie pijanego kierującego. 26-latek uderzył w radiowóz, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Był agresywny i wulgarny, dodatkowo znieważył interweniujących funkcjonariuszy. Mieszkaniec pow. lipnowskiego usłyszał już zarzuty i wkrótce stanie przed sądem.

Kompletnym brakiem wyobraźni wykazał się 26-letni mieszkaniec pow. lipnowskiego, który w sobotni wieczór (07.03.2020) po pijanemu wsiadł za kierownicę volkswagena i ruszył w podróż do Włocławka. Po godz. 19 policjanci przejeżdżający przez m. Nowy Witoszyn zauważyli jadący w ich kierunku, od strony m. Bobrowniki, pojazd. Nie trzymał on prostego toru jazdy, poruszając się od lewej do prawej krawędzi jezdni.

W pewnym momencie auto zjechało na przeciwległy pas ruchu i uderzyło w lewy bok radiowozu. Kierujący volkswagenem nie zatrzymał się po zdarzeniu i odjechał w kierunku Włocławka. Policjanci niezwłocznie włączyli sygnały dźwiękowe i błyskowe, po czym zatrzymali oddalające się auto, za kierownicą którego siedział kompletnie pijany mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec pow. lipnowskiego miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

26-latek zachowywał się agresywnie i wulgarnie. Podczas wykonywania z nim czynności służbowych wielokrotnie znieważył interweniujących funkcjonariuszy.

Mężczyzna spędził noc w policyjnej celi. Jak się okazało, był już w przeszłości zatrzymywany za jazdę po pijanemu. Wkrótce ze swojego postępowania będzie się tłumaczył przed sądem. Usłyszał już zarzuty kierowania autem w stanie nietrzeźwości oraz znieważenia funkcjonariuszy. Grozi mu za to do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Dodatkowo poniesie konsekwencje finansowe za spowodowanie kolizji.

Previous Śmiertelne potrącenie 57-latki przez pociąg
Next Policja wspiera w utrzymaniu kwarantanny w Polsce

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

MATURZYŚCI Z WIZYTĄ WE WŁOCŁAWSKIEJ KOMENDZIE

Uczniowie klasy maturalnej III Liceum Ogólnokształcącego z Włocławka gościli we włocławskiej komendzie. To dobra okazja do zapoznania się z procedurami przyjęcia do policji, a także poznania od tzw. „kuchni” służby.

Wiadomości 0 Comments

Znakowanie rowerów

Komenda Miejska Policji we Włocławku od kilku już lat w ramach realizacji zadań z zakresu prewencji kryminalnej znakuje rowery Przypominamy, że w maju 2018 roku pierwszy wtorek miesiąca przypada na 01

Wiadomości 0 Comments

O UZALEŻNIENIACH W RAMACH AKCJI „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ”

„Zachowaj trzeźwy umysł”. To hasło działań na rzecz profilaktyki uzależnień. W działania te włączyli się również włocławscy policjanci, którzy spotkali się z uczniami Zespołu Szkół nr 3 we Włocławku. Wiele

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź