Kto jeździ najwięcej? Raport z rynku wypożyczalni aut

Kto jeździ najwięcej? Raport z rynku wypożyczalni aut

Postępujący rozwój technologii związanych z motoryzacją, rozwój turystyki powietrznej czy cena ropy — to tylko kilka z wielu czynników mających wpływ na kondycję przemysłu wypożyczalni aut. Która część świata znajduje się w czołówce branży?

Wypożyczanie aut to branża, której ewolucja w ogromnym stopniu wiąże się z rozwojem technologii w przemyśle motoryzacyjnym. Ponieważ ten nie przestaje się rozwijać, wypożyczalnie wciąż modyfikują swoje usługi, przyczyniając się do rynkowego rozwoju. Szczególnie jeden region świata dominuje w kwestii procentowego udziału w globalnym rynku wypożyczalni aut.

Stany Zjednoczone liderem

Według badań rynkowych przeprowadzonych przez agencję analityczną Transparency liderem na rynku wypożyczalni samochodowych są Stany Zjednoczone, które już w 2015 roku posiadały 30% rynku (https://www.transparencymarketresearch.com/car-rental-market.html). W rezultacie ten segment branży wart był ponad 26 miliardów dolarów. Na drugim miejscu znajduje się rynek Europejski reprezentowany przez firmy takie jak https://www.007londonescorts.com/. W tym regionie szczególnie aktywna w branży jest Francja. Specjaliści przewidują, że w najbliższych latach można spodziewać się dalszego wzrostu.

Boom „turystyki medycznej”

Europa to nie jedyny region, gdzie zdaniem analityków można spodziewać się dalszej ekspansji przedsiębiorstw zajmujących się wypożyczaniem aut. Następna w kolejce po tytuł branżowego lidera jest Azja, ze szczególnym uwzględnieniem regionów znajdujących się w okolicach Pacyfiku. Odnotowano tam duży wzrost podróży powietrznych (stanowiących jedno z największych źródeł przychodu dla wypożyczalni). Wiąże się to z narastającym trendem tzw. turystyki medycznej. Z tego względu do 2024 roku tamtejszy sektor ma odnotowywać stały wzrost.

Obecnie na rynku wypożyczalni aut wiodą zdecydowany prym Stany Zjednoczone. W przyszłości jednak sytuacja może ulec zmianie w związku z prężnym rozwojem sektora europejskiego oraz konkurencji ze strony Azji czerpiącej ogromne korzyści z turystyki medycznej.

Previous TERMOMODERNIZACJA KOMENDY WE WŁOCŁAWKU ZA CHWILĘ RUSZY
Next MATURZYŚCI Z WIZYTĄ WE WŁOCŁAWSKIEJ KOMENDZIE

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Nakładanie teflonu na samochód

Każdy właściciel samochodu stara się dbać o niego możliwie jak najlepiej. Każda rysa na lakierze przyprawia go więc o ból głowy. Nic więc dziwnego, że usługą niezwykle dzisiaj popularną jest

Motoryzacja 0 Comments

Krajowy rynek samochodów używanych rośnie w siłę

Konsumenci w Polsce najchętniej kupują samochody używane. Tego typu ofert sprzedaży w ubiegłym roku było o ok. 500 tys. więcej niż w Czechach, na Słowacji i Węgrzech łącznie. Co więcej, zanosi się na to, że

Motoryzacja 0 Comments

Narzędzia warsztatowe

Warsztat zarówno domowego, jak i profesjonalnego majsterkowicza to miejsce, w którym wykonywane są naprawdę urządzeń oraz powstają ciekawe projekty konstrukcyjne. Jako takie miejsce doskonale sprawdza się garaż, a także większy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź