Jakie wyposażenie salonu fryzjerskiego kupić?

Jakie wyposażenie salonu fryzjerskiego kupić?

Na wyposażenie każdego salonu fryzjerskiego składa się szereg różnego rodzaju akcesoriów i sprzętów. Na wyposażeniu salonów fryzjerskich nie może zabraknąć także odpowiednio dobranych mebli. Zobaczmy jakie one są.

Cechy, którymi powinny mieć meble do salonu fryzjerskieg

Na rynku jest mnóstwo mebli specjalnie skonstruowanych z myślą o salonach fryzjerskich. Zadaniem dobrych mebli fryzjerskich jest między innymi ułatwienie pracy fryzjerom. Wybierając się po zakup mebli do salonu fryzjerskiego należy przede wszystkim wybierać te, które są:funkcjonalne;komfortowe dla klientów;ergonomiczne.

Do wykonania mebli fryzjerskich powinny zostać użyte materiały bardzo dobrej jakości. Tylko starannie wykonane meble fryzjerskie będą trwałe. Nie można zapomnieć o tym, że meble w salonie fryzjerskim powinny ułatwiać fryzjerowi wykonywanie zabiegów, ale także zapewniać komfort klientom – niektóre z zabiegów fryzjerskich trwają dość długo, klient nie może opuścić salonu z bólem pleców. Na wyposażeniu salonu powinny znaleźć się meble z jednej linii, dzięki czemu przestrzeń w salonie będzie zaaranżowana w harmonijny sposób.

Jakie meble są najważniejsze?

Mebli, które stanowią podstawowe wyposażenie salonu fryzjerskiego jest tak naprawdę niewiele. Są to:fotel fryzjerski. Należy wybrać taki fotel, który będzie wygodny dla klientów i fryzjera. Fotel, który ułatwia pracę fryzjerowi ma możliwość regulowania wysokości. Fotele fryzjerskie wyposażane są więc w hydrauliczny lub gazowy podnośnik. Materiały, które używane są do tapicerowania siedzisk i oparcia foteli fryzjerskich są bardzo różne. Popularny jest między innymi łatwy do utrzymania w czystości skaj.

Fotele fryzjerskie mają bardzo różny design. Do wyboru są takie, które mają bardzo nowoczesne kształty, ale także i takie w stylu retro. Oprócz fotela na wyposażeniu salonu może znaleźć się krzesło fryzjerskie – nie wszystkie zabiegi muszą być wykonywane przez fryzjera w pozycji stojącej;konsola fryzjerska. Podobnie jak fotele fryzjerskie, również dostępne na rynku konsolety fryzjerskie mają różny design. Konsole są jednym z ważniejszych mebli używanych w salonach fryzjerskich, muszą więc być łatwe do utrzymania w czystości.

Bardzo ważnym elementem konsolety jest lustro. Jest ono wykonane tak, że nie zachodzi parą. Na rynku dostępne są konsolety, które mocuje się do ściany oraz konsolety wolno stojące. Te drugie to dobre rozwiązanie do dużego salonu. Konsola fryzjerska składa się nie tylko z lustra, ale także z blatu, półek lub szafek;myjnia fryzjerska. Do wyboru są między innymi myjnie wolno stojące. Jest to rozwiązanie, które warto wybrać do małego salonu.

W salonach, które mają dużą powierzchnię dobrze sprawdzają się myjnie, które są zintegrowane z fotelem. Wybierając myjnię należy zwrócić uwagę także na głębokość misy. Nie może ona być zbyt płytka, gdyż woda będzie się z niej wychlapywać. Wszystkie meble w salonie powinny być utrzymane w jednym stylu. Wybierając je nie można zapomnieć także o ladzie recepcyjnej. Jej dizajn powinien być spójny z pozostałymi meblami. Niezbędne są także fotele dla oczekujących klientów oraz stolik kawowy. Umeblowanie powinien uzupełniać wieszak na wierzchnią odzież klientów. Mile widziany jest stolik z wyłożonymi kolorowymi czasopismami.

Previous Nakładanie teflonu na samochód
Next Powłoka ceramiczna na samochód

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Garść informacji o drukarkach

Współczesne drukarstwo diametralnie różni się od tego sprzed kilkunastu lat. Rozwiązania, które zrewolucjonizowały drukarstwo mają związek z rozwojem technik komputerowych. Nowoczesne drukarki pojawiły się na wyposażeniu nie tylko biur. Są

Strefa Biznesu 0 Comments

Inwestycje branży IT nabierają tempa

Mimo wysokich i wciąż rosnących wynagrodzeń oraz bogatych pakietów pozapłacowych świadczeń pracowniczych firmom informatycznym coraz trudniej znaleźć pracowników. Polska jest postrzegana na świecie jako miejsce przyjazne inwestycjom z tego sektora. Rośnie więc liczba

Strefa Biznesu 0 Comments

Polski rynek giełdowy budzi zainteresowanie inwestorów

Pochodzący ze Szwajcarii inwestor i ekonomista, zwolennik austriackiej szkoły ekonomii, przedkładającej mechanizmy wolnego rynku nad regulacyjne działanie państwa Marc Faber postrzega warszawską giełdę jako interesujące miejsce do inwestowania. Ekonomista uważa, że

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź