Jak zachować się w przypadku pęknięcia przedniej szyby w samochodzie?

Jak zachować się w przypadku pęknięcia przedniej szyby w samochodzie?

Większość kierowców doświadczyła wyszczerbionej lub pękniętej przedniej szyby. Na początku może to nie wyglądać poważnie. Może wyglądać na małą, coś, co można odłożyć na inny dzień. Nie popełnij błędu – wyszczerbiona lub pęknięta przednia szyba stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa.

„Przednia szyba jest ważną częścią projektu samochodu jednoczęściowego”, mówi Navin Chatooria, prezes firmy Ideal Auto Glass. „Pomaga utrzymać strukturę razem. Jeśli dojdzie do wypadku i samochód się przewróci, a na przedniej szybie pojawi się pęknięcie, struktura pojazdu będzie słabsza.”

Przepisy bezpieczeństwa dotyczące szyby przedniej

Potem jest prawo. Na mocy ustawy Motor Vehicle Safety Act, Transport Canada pisze i egzekwuje przepisy dotyczące przednich szyb w samochodach produkowanych na sprzedaż lub importowanych do Kanady.

Rzeczniczka Transport Canada Annie Joannette mówi, że egzekwowanie tych zasad jest zadaniem prowincji i terytoriów. Według Ministerstwa Transportu w Ontario, na przykład, mocno wyszczerbiona lub pęknięta przednia szyba może skutkować grzywną w wysokości 85 dolarów. Jeśli szkody są bardzo duże, policjant może nawet nakazać usunięcie samochodu z drogi.

Najważniejsze jest to, że przednie szyby biją. Jest to szczególnie prawdziwe na kanadyjskich drogach i w trudnych kanadyjskich warunkach pogodowych. Pamiętam czasy, kiedy w połowie lutego jechałem z Toronto do Montrealu. W Montrealu było zimno, a temperatury spadały nawet do minus 40 stopni Celsjusza. Kiedy wjechałem z powrotem do Toronto, zauważyłem ukośne pęknięcie po prawej stronie przedniej szyby.

Nie ignoruj problemu, bo będzie się tylko powiększał

Nic nie robiąc, ten chip lub pęknięcie się pogorszy. Za każdym razem, gdy jedziesz przez wybój lub dziurę, lub zatrzasnąć drzwi samochodu lub bagażnika, lub jazdy w zimną pogodę, chip lub pęknięcie będzie się pogarszać i będzie coraz większy rozmiar.

Pytanie brzmi więc, czy uszkodzoną szybę przednią należy naprawić, czy wymienić? I czy powinien pan to zrobić sam? Wiele sklepów samochodowych sprzedaje zestawy do samodzielnej naprawy. Canadian Tire sprzedaje je za 16,99$. To jest opcja, jeśli patrzysz na naprawę małego chipa. Są też filmy instruktażowe online. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami, jeśli robisz to sam.

Jednak przy podejmowaniu decyzji o najlepszym sposobie działania bierze się pod uwagę wiele czynników. Chip może być w miejscu, które osłabia ogólną szybę przednią. Zawsze najlepiej jest mieć profesjonalistę, który oceni szkody.

„W razie wypadku chipy i pęknięcia mogą zagrozić bezpieczeństwu Twojemu i Twoich pasażerów” – mówi Stéphane Ouimet, krajowy kierownik ds. procesu wdrażania projektów w Belron Canada Inc., spółce macierzystej Speedy Glass®. „Chip lub pęknięcie mniejsze niż moneta o nominale 1 dolara zazwyczaj można łatwo naprawić. Jednak mały chip na przedniej szybie może szybko zamienić się w pęknięcie. Pęknięcia zaczynają się w 90% przypadków jako chipy.”

W przypadku większego pęknięcia, Ouimet twierdzi, że przednia szyba powinna być sprawdzona przez specjalistę i prawdopodobnie natychmiast wymieniona, aby upewnić się, że nadal podtrzymuje strukturę pojazdu. Być może, co ważniejsze, przednia szyba będzie musiał być wymieniony, jeśli chip jest w linii wzroku kierowcy, uszkodzenie jest w pobliżu krawędzi szyby, są trzy pęknięcia lub więcej, lub przednia szyba jest stara i pokryta maleńkimi dziurami.

Naprawa przedniej szyby – kilka kluczowych kroków

Według Ouimeta, jeśli jest to scenariusz naprawczy, oto podstawowe kroki:

  • Sprawdź temperaturę przedniej szyby – musi ona wynosić od 0 do 29 stopni Celsjusza;
  • Wyczyść powierzchnię szyby i punkt uderzenia, aby upewnić się, że jest ona wolna od wszelkich zanieczyszczeń, takich jak wilgoć, brud lub pleśń;
  • Wstrzyknij pęknięcie wysokiej jakości żywicą;
  • Utwardzić żywicę światłem UV; oraz
  • Wypolerować punkt uderzenia aż do momentu, gdy powierzchnia będzie błyszczeć.

https://autokosmetykaopinie.pl/blog/co-zrobic-w-przypadku-peknietej-szyby-przedniej/ptk_zadf

Previous Nitkowanie zębów
Next Najlepsze telewizory do gier

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Przegląd narzędzi dynamometrycznych

Mówiąc o narzędziach dynamometrycznych mamy do czynienia z szerokim asortymentem produktów, które sprawiają, że precyzyjne wykonywanie czynności warsztatowych i prac serwisowych jest jeszcze łatwiejsze niż miało to miejsce do tej

Motoryzacja 0 Comments

Nakładanie teflonu na samochód

Każdy właściciel samochodu stara się dbać o niego możliwie jak najlepiej. Każda rysa na lakierze przyprawia go więc o ból głowy. Nic więc dziwnego, że usługą niezwykle dzisiaj popularną jest

Motoryzacja 0 Comments

Kto jeździ najwięcej? Raport z rynku wypożyczalni aut

Postępujący rozwój technologii związanych z motoryzacją, rozwój turystyki powietrznej czy cena ropy — to tylko kilka z wielu czynników mających wpływ na kondycję przemysłu wypożyczalni aut. Która część świata znajduje się w czołówce

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź