Jak drukować: ulotki, ulotki, broszury

Jak drukować: ulotki, ulotki, broszury

Aby zamówić ulotki czy broszury są tańsze, musimy pamiętać o priorytetach druku reklamowego. Jednak korzyści z jego działania zazwyczaj przewyższają korzyści z oszczędności kosztów. W związku z tym, wygląd produktu jest zgodny z zadaniem. Ten artykuł w żadnym wypadku nie zastąpi doświadczenia zawodowego i wiedzy fachowej, ale wprowadzi Cię w logikę i główne czynniki, które wpływają na cenę druku ulotek, ulotek i broszur.

Papier i kolor

Do kolorowego druku broszur, ulotek i ulotek często stosuje się papier powlekany o gęstości 115, 130, 150, 170 i 200 gr. Koszt papieru jest wprost proporcjonalny do jego gramatury: tzn. zamawiając ulotki, ulotki i broszury można taniej kupić lżejszy papier. Dla porównania, często używa się papieru o gęstości 130 g. na renomowane czasopisma, a 200 – na wizytówki, a więc w większości przypadków do drukowania ulotek, ulotek i broszur wystarczy papier o gramaturze 115 g.

Jeśli chodzi o reklamę klasy ekonomicznej towarów (początkowo oferują masywny i opłacalny), to ma sens poświęcić „błyszczący” wygląd i zamówić broszury, ulotki lub ulotki na tańszym, offsetowym papierze z nadrukiem w 2 kolorach. Jeśli wykonasz stylowy layout „antyczny”, w duchu suprematyzmu lub stylu plakatowego, na ekskluzywne towary lub usługi reklamowe dostępne są również ulotki, ulotki i broszury drukowane tanio, w jednym lub dwóch kolorach, na papierze offsetowym – a wtedy oszczędności byłyby tylko w stylu częściowym.

Format, obieg i zlecenie pobrania

Standardowy format zapewnia optymalne wykorzystanie zadrukowanego arkusza, dzięki czemu jest warunkiem koniecznym do taniego drukowania broszur, ulotek i ulotek. Ulotki drukarskie często wykorzystują formaty A6, A5 i A4, dla ulotek – A6 i broszury – A4, A3. Warto zauważyć, że wśród opcji standardowych broszury składane mają sporo ciekawych i niebanalnych opcji. Przykładowo, można zamówić tanie broszury z asymetrycznym szwem lub dodać „bramkę” – otrzymać oryginał i bez dodatkowych opłat.

Im większa liczba egzemplarzy, tym taniej można zamówić druk ulotek, broszur i ulotek. Drukarnie często drukują wydania „zjazdowe” – czyli składają te same zamówienia na papier i kolor, aby zoptymalizować koszt pracy. Dla przykładu: jest zamówienie na 500 ulotek A4 1000 ulotek A5 i A6 4000; jeśli drukowany format A2 stawia 1 broszurę, dwie ulotki i ulotki 8, można je wydrukować w jednym nakładzie. Zmniejsza to bezpośrednie koszty i czas poświęcony na pracę.

Profesjonalne usługi

W nowoczesnej drukarni znajdują się urządzenia o różnych funkcjach i formatach, dlatego zawsze warto zapytać o optymalizację wartości druku Twojego menedżera obiegu, w którym planujesz drukować ulotki, ulotki i broszury. Może również opowiedzieć o możliwościach urządzeń, na przykład o tym, co można zrobić, aby składanie broszur nadało im indywidualny charakter, nie odbiegając od zakresu ceny.

Dobry, dobrze wykonany układ graficzny może nie tylko poprawić wydajność, ale także pomóc w optymalizacji kosztów druku broszur, ulotek i ulotek. Najlepsze rozwiązanie – praca zespołowa klienta, menedżera i projektanta.

Podsumowując, chcę życzyć udanej kampanii reklamowej i przypomnieć, że przy wymianie zleceń druku http://spec-druk.pl/ na pewno znajdziesz solidnego partnera do druku ulotek, folderów i broszur tanio!

Previous Czworo nastolatków zatrzymanych z narkotykami w piwnicy
Next Sklep z elektronarzędziami Festool w Krakowie

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Inwestycje branży IT nabierają tempa

Mimo wysokich i wciąż rosnących wynagrodzeń oraz bogatych pakietów pozapłacowych świadczeń pracowniczych firmom informatycznym coraz trudniej znaleźć pracowników. Polska jest postrzegana na świecie jako miejsce przyjazne inwestycjom z tego sektora. Rośnie więc liczba

Strefa Biznesu 0 Comments

7 sposobów, w jaki pracodawcy mogą wspierać pracujących rodziców podczas epidemii COVID-19

Dzieci na całym świecie potrzebują teraz wsparcia od swoich rodziców. A rodzice potrzebują wsparcia ze strony swoich pracodawców. Konsekwencje wybuchu choroby koronawirusowej (COVID-19) są odczuwalne na całym świecie. Dla wielu

Strefa Biznesu 0 Comments

Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN

Polski Fundusz Energetyczny jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym, realizującym w swojej istocie ideę polegającą na budowaniu wartości jego spółek portfelowych, dobranych zgodnie z wartościami oraz kryteriami wyrażonymi w jego statucie. Pośrednio

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź