Hotelowa impreza z finałem za kratami

Hotelowa impreza z finałem za kratami

Włocławscy policjanci znaleźli w mieszkaniu 23-latka ponad 140 gramów amfetaminy. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. To jednak nie jedyne zarzuty w tej sprawie…

Wszystko zaczęło się w poniedziałek (02.04.18) po godzinie 22.00 od interwencji w pokoju hotelowym we Włocławku, gdzie według zgłoszenia miało być zbyt głośno. Gdy policjanci udali się na miejsce, aby uciszyć gości, zastali w jednym z pokoi siedmioro imprezowiczów. Mundurowi szybko spostrzegli, w jaki sposób postanowili umilić sobie czas. Na stole bowiem rozsypane były biały proszek i susz roślinny. Substancje te zostały zabezpieczone przez policjantów do dalszych badań, a ponieważ żadna z osób nie chciała powiedzieć do kogo należą, cała siódemka trafiła na komendę do wyjaśnienia.

W komendzie, po sprawdzeniu testerem narkotykowym, okazało się, że biały proszek, to amfetamina o wadze ponad 1 grama, a susz to ponad 15 g marihuany. W wyniku pracy kryminalnych szybko też wyszło na jaw, kto przyniósł narkotyki na imprezę i częstował nimi pozostałych. Był to jeden z zatrzymanych, 34-letni mężczyzna.

To jednak nie koniec historii. W toku czynności służbowych kryminalni uzyskali informację, że inny z zatrzymanych, 23-latek może mieć w mieszkaniu większą ilość narkotyków. Przeszukanie potwierdziło tę informację. Policjanci znaleźli u włocławianina strunówki z białym proszkiem i zbrylowaną substancją. Po badaniach okazało się, że jest to amfetamina, której łącznie kryminalni zabezpieczyli w mieszkaniu 23-latka ponad 140 g.

Wczoraj (04.04.18) po zebraniu materiału dowodowego, obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Starszy z nich podejrzany jest o udzielanie narkotyków osobom, z którymi przebywał w pokoju hotelowym, w tym nieletniemu 16-latkowi. Za przestępstwo to grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek policjantów, prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny, zobowiązując go do stawiennictwa w komendzie 3 razy w tygodniu.

Z kolei młodszy z zatrzymanych usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna, po przesłuchaniu w prokuraturze, został doprowadzony do sądu, gdzie prokurator i policjanci wnioskowali o areszt tymczasowy dla 23-latka. Sąd jednak zadecydował, że mężczyzna będzie odpowiadał z „wolnej stopy”  i nie zastosował wobec podejrzanego środków zapobiegawczych.

Previous Zarzuty za "amfę"
Next Policja szuka sprawcy napadu na stację paliw - świadkowie proszeni o kontakt

Może to Ci się spodoba

Włocławek na Sygnale 0 Comments

ODPOWIEDZĄ ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi dwóm włocławianom, w mieszkaniach których policjanci znaleźli amfetaminę i ekstazy. Obaj usłyszeli już zarzuty dotyczące złamania przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wszystko zaczęło się

Włocławek na Sygnale 0 Comments

2-MIESIĄCE ARESZTU DLA 43-LETNIEGO PODPALACZA

Włocławscy policjanci zatrzymali 43-latka, który na terenie centrum Włocławka od roku podpalał kosze na śmieci, piwnice i samochody. Mieszkaniec Włocławka usłyszał zarzuty związane ze spowodowaniem bezpośredniego zagrożenia dla mienia i

Włocławek na Sygnale 0 Comments

SPRAWCY KRADZIEŻY SAMOCHODU ZATRZYMANI PRZEZ WŁOCŁAWSKICH POLICJANTÓW

Włocławscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców włamania do domu i kradzieży auta. Odzyskali również skradziony samochód. Sprawcom grozić może do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu zastosowano wobec nich policyjny dozór.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź