Garść informacji o drukarkach

Garść informacji o drukarkach

Współczesne drukarstwo diametralnie różni się od tego sprzed kilkunastu lat. Rozwiązania, które zrewolucjonizowały drukarstwo mają związek z rozwojem technik komputerowych. Nowoczesne drukarki pojawiły się na wyposażeniu nie tylko biur. Są to urządzenia, które chętnie kupowane są także do domów i szkół.

Najbardziej podstawowe rodzaje drukarek

Drukarki można podzielić na kilka różnych rodzajów. Wśród nich wyróżniamy między innymi drukarki w wirującą głowicą. To typ drukarek, który zapewnia uzyskanie wydruków bardzo wysokiej jakości. Te drukarki nadają się jednak tylko do drukowania plików tekstowych, nie da się wykorzystać ich do drukowania obrazów graficznych. Jeśli zależy nam na drukowaniu zarówno tekstów jak i grafik, możemy zainteresować się drukarkami igłowymi. Na rynku dostępne są także drukarki atramentowe i laserowe.

Drukarki można podzielić według różnych kryteriów. Drukarki z wirującą głowicą można umieścić w kategorii drukarek uderzeniowych. Z kolei drukarki laserowe i atramentowe są zaliczane do drukarek bezuderzeniowych. Jeśli za kryterium podziału dostępnych na rynku drukarek zostanie wzięta podstawowa jednostka druku, to będzie można mówić o drukarkach znakowych, wierszowych i stronicowych. Czym wyróżniają się drukarki uderzeniowe?Ich nazwa pochodzi od sposobu ich pracy. W drukarkach tych znaki powstają dzięki temu, że uderzają one w nasączoną tuszem taśmę. Pod taśmą znajduje się papier, na który przenoszone są znaki. Drukarki uderzeniowe mogą jednocześnie wydrukować kilka kopii tego samego dokumentu. Pracują one stosunkowo głośno i wolno. Tracą dzisiaj na popularności. Do drukarek uderzeniowych  należą niektóre typy drukarek wierszowych. Cechy drukarek bezuderzeniowych Zaliczane do nich drukarki atramentowe i laserowe działają na zupełnie innych zasadach, ale mają jedną wspólną cechę. Znaki, które drukarki te tworzą powstają bez fizycznego kontaktu z papierem.

W przypadku drukarek atramentowych znaki teksty i grafiki powstają dzięki temu, że papier jest spryskiwany przez nie bardzo cienkim strumieniem atramentu. Atrament wysycha oczywiście bardzo szybko, druk nie rozmazuje się i ma bardzo dobrą jakość. Pierwsze drukarki laserowe można było kupić w latach 80. XX wieku. Były to urządzenia drogie, kupowano jest więc tylko do dużych firm. Konstruując drukarki laserowe oparto się na technologii, która wykorzystywana jest w fotokopiarkach. Oznacza to, że w drukarkach laserowych wykorzystana została technologia elektrostatyczna.

Jak działają drukarki atramentowe?

Pierwsze drukarki atramentowe zostały wprowadzone do sprzedaży na przełomie lat 70. i 80. XX wieku. Na spopularyzowanie czekały prawie 10 lat. Pierwsze drukarki atramentowe  były urządzeniami drukującymi tylko w kolorze czarno-białym. Drukarki atramentowe, które drukowały także w kolorze trafiły do sprzedaży w roku 1991. Zaletą drukarek atramentowych jest to, że drukują one zarówno tekst jak i grafikę. Jeszcze wyższą jakość wydruków niż drukarki atramentowe zapewniają drukarki laserowe.

Previous Smartfony z Chin z najlepszym aparatem – TOP 5
Next Pijana 41-latka zaatakowała ratownika medycznego

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Drukarnia online – informacje o ofercie Lobos.promo

Online zamawiamy w tej chwili przeróżne produkty. Wiele osób przeszukuje nawet w tym celu różne sklepy internetowe, zamiast udawać się osobiście do tych stacjonarnych. Liczy się bowiem wygoda, szybkość realizacji

Strefa Biznesu 0 Comments

Wydruk zdjęć

Jeśli już próbowałeś swoich sił w drukowaniu własnych zdjęć i byłeś rozczarowany wynikami, prawdopodobnie popełniłeś małe błędy, które można łatwo naprawić. Większość drukarek atramentowych jest w stanie drukować wysokiej jakości

Strefa Biznesu 0 Comments

Jakie meble powinny znaleźć się w salonie kosmetycznym?

Osoby, które zdecydują się na otworzenie salonu kosmetycznego czeka mnóstwo pracy i wiele wyzwań. Przygotowują biznesplan koniecznie należy wziąć pod uwagę wydatki, które pochłonie zakup nie tylko urządzeń i sprzętów

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź