Dzięki czujności obywatela włamywacz trafił w ręce policji

Dzięki czujności obywatela włamywacz trafił w ręce policji

Na pochwałę zasługuje postawa mężczyzny, który widząc dwóch włamywaczy na terenie niezamieszkałej posesji nie wahał się zareagować i ujął jednego ze złodziei. Mężczyzna usłyszał już zarzut włamania w tzw. recydywie, za który grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Ponadto kryminalni ustali drugiego z mężczyzn więc tylko kwestią czasu jest kiedy i on usłyszy zarzut.

Do zdarzenia doszło w minioną środę (18.04.18) w godzinach porannych w gminie Fabianki. Wówczas jeden z mieszkańców zauważył, że na terenie niezamieszkałej posesji „kręcą się” dwaj podejrzani mężczyźni. Mieli już przygotowane na metalowym wózku różnego rodzaju przedmioty wyposażenia wnętrz i z pewnością wkrótce odeszliby z łupem, gdyby nie czujność i determinacja obywatela. Mężczyzna bez chwili wahania zainterweniował, ujął jednego ze sprawców i udaremnił kradzież. Złodziejem okazał się 26-letni włocławianin, którego wkrótce przejęli policjanci. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut włamania w recydywie, bo jak ustalili śledczy, w przeszłości również dokonywał podobnych przestępstw. Grozi mu teraz do 15 lat pozbawienia wolności.

Również drugi ze sprawców  nie uniknie odpowiedzialności. Kryminalni ustalili już bowiem kim był wspólnik zatrzymanego i jedynie kwestią czasu jest kiedy i on usłyszy zarzut.

Previous Odpowie za przestępstwo i pięć wykroczeń drogowych
Next Nie tak miało się zakończyć spotkanie ze znajomymi

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Trwa wyjaśnianie okoliczności porannych wypadków na drogach Włocławka

W godzinach porannych na włocławskich drogach doszło do dwóch zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. W jednym z nich obrażenia odniósł potrącony przez auto osobowe rowerzysta. Z kolei w

Wiadomości 0 Comments

WŁOCŁAWSKA POLICJA ZAPRASZA DO HONOROWEGO ODDANIA KRWI

Honorowi dawcy krwi z włocławskiej komendy po raz kolejny organizują akcję poboru krwi. Policjanci i pracownicy policji zapraszają wszystkich, którym nie jest obojętne ludzkie życie i zdrowie do włączenia się

Wiadomości 0 Comments

Garść informacji o smartfonach marki Samsung

Produkcja smartfonów przynosi ogromne zyski produkującym je firmom. Gros z nich zlokalizowanych jest w Azji. Do bardzo popularnego i rozpoznawalnego producenta smartfonów należy południowokoreański Samsung. Firma istnieje od 1938 roku.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź