Dwa miesiące aresztu za groźby wobec redaktorki portalu

Dwa miesiące aresztu za groźby wobec redaktorki portalu

Włocławscy policjanci zatrzymali 31-latka, który za pomocą wpisu w przestrzeni internetowej groził i znieważył redaktorkę jednego z portali włocławskich. Mieszkaniec Włocławka usłyszał zarzut związany z groźbami karalnymi i znieważeniem, a na wniosek prokuratora i policjantów sąd zastosował wobec niego dwu miesięczny areszt.

Sprawa miała swój początek 19 lutego br., kiedy pod jednym z tekstów zamieszczonych na portalu społecznościowym pojawił się obraźliwy wpis, a także wpłynął na skrzynkę redakcyjną e-mail z groźbami wobec redaktorki portalu.

Po zgłoszeniu przestępstwa policjanci kryminalni z Włocławka przy współpracy z mundurowymi zwalczającymi cyberprzestępczość z Bydgoszczy na podstawie przeprowadzonych czynności ustalili osobę, która mogła mieć związek z wpisami. W sobotę (28.02.2020)  funkcjonariusze zapukali do jednego z mieszkań i zatrzymali 31-latka do sprawy. W mieszkaniu mundurowi zabezpieczyli nośniki danych, które trafiły do specjalistów z dziedziny informatyki.

Jeszcze tego samego dnia po zebraniu materiału 31-latek usłyszał od śledczych zarzut związanych z groźbami karalnymi i znieważeniem redaktorki jednego z portali włocławskich. Prokurator i policjanci wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego. Sąd w godzinach wieczornych po zapoznaniu się z dowodami w sprawie  przychylił się do wniosku śledczych i na najbliższe 2-miesiące 31-latek trafi do aresztu tymczasowego.

Pamiętajmy, że osoby korzystające z przestrzeni internetowej i wypisujące różne groźby wobec innych osób lub nakłaniające do popełnienia przestępstwa czy zbrodni także podlegają przepisom prawa. Za złamanie ich może grozić kara pozbawienia wolności.

Previous 69-latek zatrzymany za uszkadzanie samochodów na osiedlu
Next Śmiertelne potrącenie 57-latki przez pociąg

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Trwa wyjaśnianie okoliczności śmiertelnego wypadku

Policjanci wyjaśniają pod nadzorem prokuratora dokładne okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło w gm. Brześć Kujawski. W wyniku uderzenia w skodę przez auto ciężarowe, śmierć na miejscu poniosła 61-letnia pasażerka

Wiadomości 0 Comments

Policjanci ustalają okoliczności wypadku

Na ulicy Wienieckiej we Włocławku doszło do wypadku z udziałem volkswagena i autobusu solaris, w wyniku którego do szpitala trafili pasażerowie auta osobowego. Policjanci ustalają pod nadzorem prokuratora dokładne okoliczności

Wiadomości 0 Comments

Wypadek drogowy w powiecie Włocławskim

Włocławscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku drogowego. Cztery osoby z obrażeniami trafiły do szpitala. Wczoraj (12.02.2018) przed godziną 9 na drodze powiatowej 2938 w pobliżu m. Psary

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź