Dwa miesiące aresztu za groźby wobec redaktorki portalu

Dwa miesiące aresztu za groźby wobec redaktorki portalu

Włocławscy policjanci zatrzymali 31-latka, który za pomocą wpisu w przestrzeni internetowej groził i znieważył redaktorkę jednego z portali włocławskich. Mieszkaniec Włocławka usłyszał zarzut związany z groźbami karalnymi i znieważeniem, a na wniosek prokuratora i policjantów sąd zastosował wobec niego dwu miesięczny areszt.

Sprawa miała swój początek 19 lutego br., kiedy pod jednym z tekstów zamieszczonych na portalu społecznościowym pojawił się obraźliwy wpis, a także wpłynął na skrzynkę redakcyjną e-mail z groźbami wobec redaktorki portalu.

Po zgłoszeniu przestępstwa policjanci kryminalni z Włocławka przy współpracy z mundurowymi zwalczającymi cyberprzestępczość z Bydgoszczy na podstawie przeprowadzonych czynności ustalili osobę, która mogła mieć związek z wpisami. W sobotę (28.02.2020)  funkcjonariusze zapukali do jednego z mieszkań i zatrzymali 31-latka do sprawy. W mieszkaniu mundurowi zabezpieczyli nośniki danych, które trafiły do specjalistów z dziedziny informatyki.

Jeszcze tego samego dnia po zebraniu materiału 31-latek usłyszał od śledczych zarzut związanych z groźbami karalnymi i znieważeniem redaktorki jednego z portali włocławskich. Prokurator i policjanci wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego. Sąd w godzinach wieczornych po zapoznaniu się z dowodami w sprawie  przychylił się do wniosku śledczych i na najbliższe 2-miesiące 31-latek trafi do aresztu tymczasowego.

Pamiętajmy, że osoby korzystające z przestrzeni internetowej i wypisujące różne groźby wobec innych osób lub nakłaniające do popełnienia przestępstwa czy zbrodni także podlegają przepisom prawa. Za złamanie ich może grozić kara pozbawienia wolności.

Previous 69-latek zatrzymany za uszkadzanie samochodów na osiedlu
Next Śmiertelne potrącenie 57-latki przez pociąg

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Płacił za napoje, perfumy brał „gratis”

Policjanci przedstawili zarzuty 55-latkowi, który kradł w drogeriach perfumy i wody toaletowe. Aby nie wzbudzać podejrzeń, mężczyzna płacił w kasie tylko za napoje, a pozostały towar „przemycał” pod odzieżą. Grozi

Wiadomości 0 Comments

Tragiczny pożar we Włocławku

Włocławscy policjanci wyjaśniają pod nadzorem prokuratora okoliczności pożaru, w którym zginął mężczyzna. Do zdarzenia doszło w czwartkową nocy (15.02.2018) w pomieszczeniu kotłowni budynku mieszkalnego we Włocławku. Wczoraj (15.02.2018) około godz.

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI DBALI O BEZPIECZEŃSTWO UCZESTNIKÓW ORSZAKU „TRZECH KRÓLI”

Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników dzisiejszej (06.01.18) procesji czuwali policjanci w włocławskiej drogówki oraz strażnicy miejscy. Uroczystości przebiegły spokojne. Włocławscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników orszaku „Trzech Króli”, który przeszedł w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź