Czym charakteryzując się kolorowe soczewki?

Czym charakteryzując się kolorowe soczewki?

Kolorowe soczewki kontaktowe pozwolą Ci zmienić kolor oczu i stworzyć wygląd subtelny, odważny lub w dowolnym miejscu pomiędzy nimi – niezależnie od tego, czy chcesz poprawić swój codzienny wygląd, czy też stworzyć szalony projekt na Halloween i inne specjalne okazje.

Rodzaje kolorowych styków

Większość kolorowych soczewek kontaktowych jest zaprojektowana tak, aby naśladować naturalny wygląd kolorowej części oka, zwanej tęczówką.

Ponieważ obszar ten składa się z kolorowych kształtów i linii, niektóre kolorowe kontakty charakteryzują się serią malutkich kolorowych kropek i promieniście ułożonych kolorowych linii i kształtów, aby pomóc soczewkom wyglądać bardziej naturalnie na oku.

Środek soczewki, część, która leży nad twoim źrenicą, jest czysty, tak abyś mógł widzieć.

Kolorowe styki występują w trzech rodzajach odcieni:

Barwa widoczności

Zazwyczaj jest to jasnoniebieski lub zielony odcień dodawany do soczewki, tylko po to, aby lepiej ją widzieć podczas zakładania i zdejmowania, lub w przypadku jej upuszczenia.

Widoczne odcienie są stosunkowo słabe i nie mają wpływu na kolor oczu.

Wzmocniony odcień

Jest to stały, ale półprzezroczysty (przezroczysty) odcień, który jest nieco ciemniejszy niż odcień widoczny. Jak sama nazwa wskazuje, odcień wzmacniający ma na celu podkreślenie naturalnego koloru oczu.

Kolorowe kontakty z tego typu odcieniem zazwyczaj są najlepsze dla osób, które mają jasne oczy i chcą, aby ich kolor oczu bardziej żywy.

Nieprzezroczysty odcień

Jest to nieprzezroczysty odcień, który może całkowicie zmienić kolor oczu. Jeśli masz ciemne oczy, będziesz potrzebował tego typu kolorowych soczewek kontaktowych, aby zmienić kolor swoich oczu.

Kontakty kolorystyczne z odcieniami nieprzezroczystymi występują w szerokiej gamie kolorystycznej, w tym: leszczyna, zielony, niebieski, fioletowy, ametystowy, brązowy i szary.

Kostiumowe lub teatralne soczewki kontaktowe również należą do kategorii nieprzezroczystych odcieni kolorów. Długo używane w filmach, te specjalne soczewki kontaktowe są teraz szeroko dostępne do nowatorskich zastosowań. Możesz chwilowo zmienić się w obcego, gotha lub wampira, by wymienić tylko kilka z nich.

Wybór najlepszego koloru

Kolor soczewek kontaktowych, który najbardziej Ci odpowiada, zależy od wielu czynników, takich jak kolor włosów i odcień skóry. Ale ostatecznie, zależy on od tego, jaki wygląd chcesz osiągnąć – subtelny i naturalny lub dramatyczny i odważny.

Kontakty kolorowe dla jasnych oczu

Jeśli chcesz zmienić swój wygląd, ale w bardziej subtelny sposób, możesz wybrać odcień wzmacniający, który definiuje krawędzie tęczówki i pogłębia naturalny kolor.

A jeśli chcesz eksperymentować z innym kolorem oczu, a jednocześnie wyglądać naturalnie, możesz wybrać soczewki kontaktowe w kolorze szarym lub zielonym, na przykład, jeśli Twój naturalny kolor oczu jest niebieski. Jeśli chcesz uzyskać nowy, dramatyczny wygląd, który wszyscy od razu zauważą, osoby o naturalnie jasnym kolorze oczu i chłodnej karnacji z niebiesko-czerwonymi odcieniami mogą wybrać soczewki kontaktowe o ciepłym odcieniu, np. jasnego brązu.

Kontakty kolorowe dla ciemnych oczu

Nieprzezroczyste odcienie kolorów są najlepszym wyborem, jeśli masz ciemne oczy. Dla naturalnej zmiany wyglądu, spróbuj jaśniejszego miodowo-brązowego lub orzechowego koloru soczewki.

Ale jeśli naprawdę chcesz wyróżnić się z tłumu, wybierz soczewki kontaktowe w żywych kolorach, takich jak niebieski, zielony czy fioletowy. A jeśli Twoja skóra jest ciemna, soczewki w jaskrawych kolorach mogą nadać jej nowy, atrakcyjny wygląd.

Soczewki kontaktowe barwione na zamówienie

Jeśli zależy Ci na prawdziwie zindywidualizowanym wyglądzie, niektórzy producenci soczewek kontaktowych specjalizują się w tworzeniu niestandardowych odcieni kolorów zarówno dla soczewek kontaktowych na receptę, jak i bez recepty. Niestandardowe odcienie tworzone są z różnych kolorów w różnych gęstościach. Zazwyczaj są to kolory półprzezroczyste, tworzące naturalny wygląd. Mogą one nawet maskować wrodzoną wadę wzroku lub uraz oka, albo naśladować wygląd zdrowej źrenicy.

Kontakty kolorowe barwione na zamówienie nie są przeznaczone tylko do użytku kosmetycznego. Niestandardowe odcienie są coraz bardziej popularne wśród profesjonalnych sportowców, aby zwiększyć ich wydajność wizualną. Kluczowe zalety „sportowych odcieni” soczewek kontaktowych to redukcja odblasków, zwiększona wrażliwość na kontrast i zwiększona percepcja głębi. Na przykład, zielony odcień może umożliwić tenisistom wyraźniejsze widzenie piłki na korcie.

Obecnie dostępne są również soczewki kontaktowe o barwie fotochromowej, która automatycznie dostosowuje się do różnych warunków oświetleniowych. Soczewki kontaktowe fotochromowe są jednak zaprojektowane tak, aby zredukować jasność światła słonecznego dostającego się do oczu w jasnych warunkach – nie są one przeznaczone do zmiany koloru oczu.

http://e-marident.pl/soczewki-kontaktowe/kolorowe-soczewki-kontaktowe-niebezpieczne-podrobki/inf_skye

Previous Uszkodzenie spowodowane przez ukryte kazirodztwo
Next Przegląd narzędzi dynamometrycznych

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Smartfony z Chin z najlepszym aparatem – TOP 5

Aparat fotograficzny to dzisiaj bardzo pożądany dodatek do smartfona. Telefony, które dzisiaj dostępne są na rynku producenci wyposażają więc w naprawdę bardzo dobre aparaty, którymi można robić zdjęcia wysokiej jakości.

Life&Style 0 Comments

Uszkodzenie spowodowane przez ukryte kazirodztwo

Miłość dziecka do rodziców jest silna – ale co się dzieje, gdy ta naturalna więź jest wykorzystywana przez rodzica, który nie potrafi lub nie chce wyznaczyć odpowiednich granic? Osoby, które

Life&Style 0 Comments

Nitkowanie zębów

Ty nitkujesz. Świetnie. Ale aby nić dentystyczna skutecznie usuwała płytkę nazębną z zębów, musisz mieć pewność, że stosujesz właściwą technikę. Dopóki stosujesz właściwą technikę, rodzaj nici dentystycznej, której używasz, jest

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź