Czworo nastolatków zatrzymanych z narkotykami w piwnicy

Czworo nastolatków zatrzymanych z narkotykami w piwnicy

Włocławscy mundurowi zatrzymali do wyjaśnienia czworo młodzieńców, którzy wtargnęli do piwnicy i pomimo wyraźnego żądania właściciela, by ją opuścili nie chcieli tego zrobić. Podczas przeszukania, w pomieszczeniu tym, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 40 g amfetaminy. Teraz za jej posiadanie odpowiedzą dwaj z zatrzymanych, bo są dorośli, pozostali z tej racji, że mają po 16 lat ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

W piątkowy wieczór (13.03.2020) do dyżurnego włocławskiej jednostki policji wpłynęło zgłoszenie o wtargnięciu grupy młodych osób do piwnicy jednego z bloków w centrum miasta. Pomimo wyraźnego żądania właściciela, nie chciały one opuścić zajmowanego lokum.

Funkcjonariusze, którzy zostali skierowani pod wskazany adres, usłyszeli głosy dobiegające z jednego z pomieszczeń piwnicznych. W środku znajdowały się cztery osoby w wieku od 16 do 18 lat. Podczas rozmowy z policjantami zachowywały się one nerwowo, rozglądały się, a ich tłumaczenia były niejasne i niejednakowe.

W pomieszczeniu, w którym przebywali młodzi ludzie, mundurowi odnaleźli wagę elektroniczną oraz kilka torebek foliowych z zawartością białego proszku. Funkcjonariusze wykonali na miejscu wstępne testy odnalezionych substancji. Badania wykazały, iż ujawnione środki były amfetaminą o łącznej wadze ponad 43 g.

Wszyscy mieszkańcy Włocławka zostali zatrzymani. Dwoje 16-latków trafiło pod opiekę rodziców. O ich losie zadecyduje wkrótce sąd dla nieletnich. Natomiast 17- i 18-latek spędzili noc w policyjnej celi. Usłyszeli już zarzuty naruszenia miru domowego i posiadania narkotyków. Grozi im  do 3 lat pozbawienia wolności.

Previous Policja wspiera w utrzymaniu kwarantanny w Polsce
Next Jak drukować: ulotki, ulotki, broszury

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Zaatakował z powodu koszulki

Policjanci zatrzymali 18-latka, który zaatakował na ulicy 16-latka tylko dlatego, że nie spodobała mu się jego koszulka. Napastnik najpierw pobił chłopaka, a następnie zabrał mu koszulkę z nazwą klubu piłkarskiego.

Wiadomości 0 Comments

ROZPOCZĘŁY SIĘ DZIAŁANIA „BEZPIECZNY WEEKEND – ZNICZ 2017” W POWIECIE WŁOCŁAWSKIM

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych już dzisiaj (27.10.17) ruszają policyjne działania „Bezpieczny Weekend – ZNICZ 2017”. Mundurowi zadbają o bezpieczeństwo i płynność ruchu w rejonach cmentarzy. Działania

Wiadomości 0 Comments

Pracownice banku zapobiegły utracie oszczędności

Komendant Miejski Policji we Włocławku podziękował dwóm pracownicom banku za czujność i szybką reakcję, kiedy jeden z klientów chciał wypłacić wszystkie swoje oszczędności. Okazało się, że od starszego mężczyzny oszuści

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź