Bindowanie

Bindowanie

Istnieje wiele różnych rodzajów metod oprawy, które projektanci i studenci używają do prac dyplomowych, teczek, dokumentów i książek.

http://drukujwkrakowie.eu/

Najpierw przejdę przez najczęstsze rodzaje wiązań:

Szycie siodłowe – Jest to prawdopodobnie najprostsza (masz narzędzia) i najbardziej ekonomiczna metoda wiązania. Strony są składane, bigowane i zszywane razem (nie zwykłym zszywaczem – zszywaczem z długimi szczękami, zaprojektowanym specjalnie do zszywania siodełkowego). Często spotykamy się z tym rodzajem oprawy stosowanym w introligatorniach, książeczkach i czasopismach, które mają mniejszą liczbę stron.

Perfect Binding – forma oprawy najczęściej stosowana w typach książek, które czyta się w pociągu lub w domu, znana również jako paperback lub softcover. Książki w oprawie idealnej mogą być również przydatne do podręczników, katalogów i roczników. Strony są składane w sekcje (nazywane w branży podpisami) i klejone cięższą drukowaną okładką dookoła kręgosłupa za pomocą silnego kleju. Nie jest to najsilniejsza forma oprawy, a Twoja książka nie otworzy się płasko; będziesz wiedzieć, że książka jest słabo oprawiona, gdy Twoje strony zaczynają wypadać.

Może słyszałeś już termin PUR perfect bound? Tutaj wiązanie jest dużo takie samo, ale stosuje się mocniejszy klej, i to jest to, co byśmy polecali, jeśli wiązanie idealne jest w stylu, do którego zmierzasz. Ogólnie rzecz biorąc, książka w twardej oprawie będzie tylko PUR w oprawie idealnej, ponieważ klej używany do formowania książek w twardej oprawie lub w miękkiej oprawie nie będzie bardzo dobrze przylegał do kręgosłupa twardej obudowy.

Sekcja Szyta – Twoja najbardziej bezpieczna metoda wiązania. Tutaj strony są składane razem w sekcje (podpisy). Następnie każda sekcja jest szyta w następnej wzdłuż grzbietu. Kręgosłup jest następnie sklejany w celu dodatkowego podparcia, a okładka jest następnie dołączana. Sekcja Szyta książka, niezależnie od sposobu liczenia stron, będzie mogła być ułożona płasko.

Wiązanie drutem/ spiralą – Większość z Was oprawiłaby dokument w całej szkole lub na uczelni używając jednej z tych metod. Krótko mówiąc, otwory są przebijane przez strony dokumentu przy krawędzi oprawy i trzymane razem za pomocą drutu lub plastikowych zwojów. Jeśli masz ochotę na coś ciekawszego, dokument może być oprawiony drutem w twardą okładkę, szmatkę lub pudełko z nadrukiem.

Wiązanie Wiro w obudowie – Jeśli chcesz ukryć przewód z zewnątrz, istnieje rozwiązanie znane jako Wiązanie Wiro w obudowie. Ta technika jest jednak bardziej zaangażowana niż Twój tradycyjny dokument oprawiony w wiro, ale końcowy rezultat wygląda pięknie, jak widać.

Previous Czym jest aparat ligaturowy?
Next Nigdy nie jest za późno na rzucenie narkotyków

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Odpowiedzą za nielegalny połów ryb

Policjanci z Włocławka zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, którzy przy użyciu sieci rybackich nielegalnie łowili ryby na Wiśle. Za złamanie przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym grozi im do 2 lat

Wiadomości 0 Comments

POLICYJNY AKCENT W OBCHODACH 73 ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

Przy włocławskim Pomniku Żołnierzy Armii Krajowej odbyły się uroczystości upamiętniające 73 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Delegacja służb mundurowych złożyła wiązankę i oddała hołd poległym. Wczoraj (01.08.17) dokładnie o godzinie 17

Wiadomości 0 Comments

Trwa wyjaśnianie okoliczności śmiertelnego wypadku

Policjanci wyjaśniają pod nadzorem prokuratora dokładne okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło w gm. Brześć Kujawski. W wyniku uderzenia w skodę przez auto ciężarowe, śmierć na miejscu poniosła 61-letnia pasażerka

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź